Канал Telegram про повістки, що розповсюджував російське ІПСО, перейменували на "ПВК Рьодан" - про що це свідчить

Читать на русском

Канал telegram "Где вручают повестки" на 100к підписників, тепер поширює "жорсткі кадри" про Рьодан, чим підтвердив, що він продовжує працювати на російське ІПСО

Читать на русском
Канал Telegram про повістки, що розповсюджував російське ІПСО, перейменували на "ПВК Рьодан" - про що це свідчить
МВС повідомляє про зупинення дії низки telegram-каналів, пов'язаних з "ПВК Рьодан".

Канал telegram "Где вручают повестки" на 100к підписників, тепер поширює "жорсткі кадри" про Рьодан, чим підтвердив, що він продовжує працювати на російське ІПСО

Канал telegram з більш ніж 100 тисяч підписників, який підозрювали в участі у російських інформаційно-психологічних спецопераціях "Где вручают повестки", змінив назву на "ЧВК Редан". Зміна назви відбулася ввечері 28 лютого. Ймовірно це підтверджує, що Рьодан є спецоперацією держави-агресора, ціль якої - дестабілізувати громадське життя в великих містах України. Інформатор повідомляв про це у своєму розслідуванні

Ймовірно попередньою метою каналу було нагнітання паніки навколо теми мобілізації України. При цьому неодноразово помічалося, що канал публікує недостовірну інформацію. Наприклад, у січні 2023 канал повідомляв, що повістки у Києві роздають біля неіснуючих станцій метро "Троєщина" та "Райдужна". Користувачі Telegram з того зробили висновок, що каналом керують громадяни росії, яким невідомі деталі щодо станцій київського метро, що вже діють чи лише проектуються. Так загалом і виник підсумок щодо того, що згаданий канал працює на російське ІПСО. 

Ймовірно першим помітив, що назву каналу змінено на "ПВК Редан" активіст та журналіст Іван Жеведь. Він повідомив про це на своїй сторінці у Facebook. 

Як виглядає канал, який раніше мав назву "Де вручають повістки"
Як виглядає канал, який раніше мав назву "Де вручають повістки"

Варто додати, що у каналі видалили всі попередні повідомлення, тепер у ньому виключно інформація про діяльність "ПВК Редан". Але це може лише підтвердити, що канал був та залишається засобом. російського ІПСО. 

Інформацію, що власне рух ПВК Рьодан є спробою впливу держави-агресора на громадський порядок в Україні, підтвердили у Національній поліції України. За словами начальника управління ювенальної превенції Національної поліції України Василя Богдана, поліцейські уже заблокували 18 каналів та груп, які створили для "розкручування" цього молодіжного руху та дестабілізації ситуації всередині країни. Оперативники встановлюють джерела фінансування та адміністраторів цих інформаційних каналів. 

"Аби не дати ворогу успішно провести свою ІПСО і застерегти дітей від необдуманих вчинків, ми спілкуємося із адміністраціями та педагогічними колективами навчальних закладів, але головне: ми звертаємося до батьків і закликаємо їх бути друзями своїх дітей, проводити з ними більше часу, підтримувати їх, цікавитися, з ким вони спілкуються і як проводять дозвілля", - зазначив Богдан.

Що відомо про "ПВК Редан"

"ПВК Редан" - це підліткова субкультура, що зародилася у росії. Її назва відсилає до популярної японської манги та аніме по ній Hunter x Hunter, де йдеться про злочинну організацію "Геней Редан" (її ще називають "Павуки" через характерну емблему із зображенням цієї істоти), яку і наслідують підлітки. Представники субкультури нерідко носять довге волосся та одяг із зображенням павуків та цифрою 4. "Реданівці" знаходяться в конфронтації з так званими "офніками" (футбольні фанати). Їхні Telegram-канали та чати наповнені повідомленнями про "офніків" та погрозами на їх адресу, з ними ж "ПВК Редан" намагаються влаштовувати масові бійки. 

Раніше ми писали, що "ПВК Редан" в Україні є черговою поразкою російських провокаторів. Крім того, у Харкові затримали більше 200 учасників з "ПВК Редан". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.