“ПВК Редан” в Україні: чергова поразка російських провокаторів

Пояснюємо, що відомо про ПВК Редан та бійки підлітків, чому їх емблема - павук, що таке Геней Редан, манга Hunter x Hunter та до чого тут ІПСО Росії - деталі - Інформатор Україна

“ПВК Редан” в Україні: чергова поразка російських провокаторів
В Україні 27 лютого затримано понад 200 неповнолітніх, їх звинувачують в причетності до масових бійок.

27 лютого українськими ЗМІ та соцмережами прокатилась хвиля повідомлень про масові заворушення, які нібито влаштували прибічники молодіжного руху "ПВК Редан". Але, як би уважно ми не роздивлялись учасників подій на відео, побачити характерних для цієї субкультури ознак: рожевого волосся, великих рожевих або сірих павуків на чорному одязі - нам так і не вдалось. Більше того, бійок ніде не відбулось. Звідки ж стільки галасу? Інформатор спробував розібратись, шо ж відбувається.

Прийшли на бійку, а битись нема з ким...

Низка російський прокремлівських ЗМІ 27 лютого видали майже однаковий текст з посиланням на УНІАН: “Підлітки із «ПВК Редан» влаштували масові бійки у містах України. Так, стало відомо про мінімум три інциденти — у Києві, Львові та Харкові. При цьому в останньому затримано понад 200 неповнолітніх, серед яких 66 дівчаток.

У Києві у затриманих знайшли кастети та іншу холодну зброю, а також газові балончики. Місцева поліція встигла оточити територію та затримати агресивно налаштовану молодь. У МВС України назвали ці збори «флешмобом, організованим Росією».

Так «ПВК Редан» виглядає в росії
Так «ПВК Редан» виглядає в росії

Російські пропагандисти додали, що “підлітки з «ЧВК Редан» носять довге темне волосся та значки павука на одязі. Вони надихнулися злочинним угрупуванням «Геней Редан» із манги Hunter x Hunter. Символом цього угруповання є павук із цифрою чотири. Молоді люди виступають проти футбольних фанатів, уродженців Кавказу та мігрантів”.

Підлітки, затримані у Харкові
Підлітки, затримані у Харкові

Щоправда на фото, опублікованих поліцією Харкова, затримані підлітки виглядають геть інакше. Журналісти ICTV так описують те, що відбувалось на вулицях міст:

“В Україні 26 лютого у різних містах сталися заворушення з учасниками ПВК Редан. Відео з'явилися у TikTok. Там видно, як група підлітків біжить кудись, проте обставини залишаються незрозумілими”. 

Взагалі всі повідомлення у ЗМІ про страшний «ЧВК Редан» в Україні посилаються на коротесенькі відео з ТГ-каналів з коротко стриженими хлопцями, що зібрались юрбою. А також є посилання на вищезгадане повідомлення УНІАН, на твіт з Івано-Франківська або на інформацію від правоохоронців. Що ж пишуть останні?

Київські правоохоронці похвалились, що 27 лютого на столичному Печерську поліцейські попередили конфлікт між молоддю. Учасників доставили до відділу поліції для встановлення осіб та з‘ясування обставин. До речі, у повідомленні київських правоохорнців не згадується про вилучену зброю, про яку пишуть російські ЗМІ.

Не було бійки і в Одесі. “Поліцейські знайшли у «Телеграмі» канал під назвою «ЧВК Редан Одеса», де було написано, що 27 лютого має відбутися зіткнення між двома молодіжними рухами. Правоохоронці провели профілактичні бесіди з майже 70 підлітками. До речі, ми знайшли цей ТГ-канал. У ньому 5 (п'ять) підписників та кілька відео з російських сцмереж.

В Івано-Франківську користувач Твіттеру пише: “була «стінка на стінку» між, так званими, ЧВК Редан (ця субкультура пішла від росні, що ще гірше і шириться містами України) і якоюсь другою субкультурою”. 

Щоправда, відео не підтверджує цих повідомлень, як і місцеві правоохоронці. У цьому місті, як і в інших містах, ми бачимо просто юрбу підлітків

 

У Дніпрі 25 лютого в одному з Telegram-каналів написали, що біля ТЦ збираються “офники” для протистояння “Редану”. Поліцейські 26 лютого зустріли на місці зустрічі 30 "офників". Битися їм не було з ким.

Найбільш яскраво події розгортались у Харкові. “27 лютого близько 14:00 на одній з центральних площ міста зібралась група осіб. За попередніми даними, для вчинення масової бійки”, - повідомляє поліція Харківщини. 

Незважаючи на те, що бійки не сталося, до підрозділів поліції запросили 245 людей, з яких 215 неповнолітніх та 30 повнолітніх. Серед громадян - 149 хлопців, 66 дівчат та 3 раніше засуджених. У порушників вилучили 17 ножів, кастетів, газових балончиків. Усіх учасників опитали.

“Сьогодні зранку вже проводимо 3 обшуки у можливих організаторів масових заворушень — один з них неповнолітній. Батьки явно були в шоці з того, чим займаються їх діти”, - написав 28 лютого начальник Слідчого управління ГУНП в Харківській області Сергій Болвінов.

Тобто одночасно в різних містах України зібрались підлітки, але бійок не сталося, тому що скрізь поліція їх вчасно попередила.

Повстання анімешників без анімешників

“Моя дитина захоплюється аніме, тому я знаю, де знаходяться анімешні крамниці у більшості міст України. Я ніколи не думав, що “Редан” є настільки популярним в Україні.Тож, був здивований реакцією, яку побачив з цього приводу в соцмережах. Я уважно пеердивився фото та відео з різних міст України, слова самих учасників подій. І там я не побачив найголовнішого: не просто представників “ЧВК Редан”, а й взагалі анімешників. Склалося враження, що був проанансований захід, на який не прийшли ті, хто його анонсував. Прийшли їх опоненти та поліція”, - каже політолог Віктор Пащенко.

Російська провокація

"Російські вбивці та мародери запустили флешмоб для підлітків, наслідком якого повинна була стати масова бійка. Поліція оперативно затримала усіх юнаків, які включилися в цю небезпечну гру. Зараз поліція запрошує батьків, з ними зустрічатимуться ювенальні поліціянти й проводитимуть профілактичні бесіди", - написав начальник ГУНП на Харківщині Володимир Тимошко.

З цією думкою важко не погодитись. Адже важко очикувати такої синхронності та організованості у підлітків, які одночасно вирішили вийти на вулиці в різних містах України. Викликає питання, яким чином настільки сінхронно підхопили тему російські ЗМІ.

Віктор Пащенко, не виключаючи повністю можливість стихійного руху, організованого через соцмережі, схиляється до думки про те, що ми маємо справу з організованою дорослими спецоперацією. І нинішні події нагадують йому ті, що відбувались на початку 2014 року.

“У 2014 році у соцмережах Дніпра було велике ком’юніті під назвою “Левый сектор”. До нього входило 20 тисяч людей. Під час Євромайдану у пабліку лунали заклики вийти на вулицю та заблокувати вулиці міста. Я з цікавістю спостерігав за цими подіями, які не закінчились нічим. З’ясувалось, що це була не справжня спільнота, а віртуальний феномен, мета якого була - дестабілізувати ситуацію в місті. Коли ми читаємо нинішні заклики до “ЧВК Редан”, складається враження, що їх пише людина не з України. У нас немає проблеми з мігрантами. У нас довгий час не проходять футбольні матчі та не збираються футбольні фанати. І взагалі люди зайняті дещо іншим. Напевно, та молодь, що зібралась, прийшла дати опір цим деструктивним елементам, про які вони дізнались з Тік-Току. Але з’ясувалось, що протистояти нема кому”, - каже Віктор Пащенко.

Політолог звертає увагу на інші ознаки організованої провокації:

  • Були несподівано створені тематичні Telegram-спільноти “ЧВК Редан”, яких не було ще тиждень тому.
  • Всі фото, що ілюструють “ЧВК Редан” - не з України.
  • Розповсюджені тексти з закликами та ті тексти, що розповсюджувались постфактум у російських ЗМІ, були дуже схожі. Попри те, що запланованої бійки ніде не пройшло. А всі публікації в російських ЗМІ посилались на одне джерело.

“Я не раз спостерігав, як створюються групи в соцмережах. До них додають якихось незрозумілих персонажів. Складається відчуття масовості. Але на вулицю у відповідь на заклики ніхто не виходить”, - каже Віктор Пащенко.

Що відомо про “ЧВК Редан”

"ЧВК Редан" - це підліткова субкультура, що зародилася у Росії. Її назва відсилає до популярної японської манги та аніме по ній Hunter x Hunter, де йдеться про злочинну організацію "Геней Редан" (її ще називають "Павуки" через характерну емблему із зображенням цієї істоти), яку і наслідують підлітки.

 

Представники субкультури нерідко носять довге волосся та одяг із зображенням павуків та цифрою 4. "Реданівці" знаходяться в конфронтації з так званими "офніками" (футбольні фанати). Їхні Telegram-канали та чати наповнені повідомленнями про "офніків" та погрозами на їх адресу, з ними ж "ЧВК Редан" намагаються влаштовувати масові бійки. А російська поліція - не менш масові затримання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube