Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
У системі PROZORRO, з'явиться спеціальний розділ закупівель для ВСУ
Міністерство економіки Україні працює над новою системою закупівель для ВСУ та створенням окремого розділу у системі PROZORRO. Він стосуватиметься закупівель харчів. Система має запрацювати навесні 2023 року.
Про це інформує пресслужба відомства.
"Новий механізм закупівель має збалансувати дотримання секретності та публічний контроль, але одночасно забезпечити безперебійність постачання. Обов'язковим елементом такої системи має стати публікація цін на продукти харчування у відкритому доступі", - йдеться у повідомленні.
Систему розробляють за вказівкою Кабміну, а робочу групу очолила міністр економіки Юлія Свириденко. За її словами, міністерство максимально розширить конкуренцію для постачальників.
«Саме конкуренція може забезпечити справедливі ціни та безперебійне постачання. Ми прагнемо,все можливе, щоб закупівлі їжі для армії відбувались ефективно, а постачання було своєчасними та якісними», - пояснила Юлія Свириденко.
Заступник Міністра економіки Надія Бігун розповіла, що новий механізм закупівель базуватиметься на принципах, що вже закладено в Постанову №1275, яка регулює закупівлю речового майна. Але її положення розширять також і на продукти харчування.
«Ми пропонуємо Міноборони перейти від закупівлі «послуг харчування» до закупівлі «продуктів харчування з доставкою», - сказала вона. - Крім того, є пропозиції змінити терміни укладання контрактів. Договір з постачальником будуть підписувати не на рік, як це робиться зараз, а на квартал".
У Мінекономіки пояснюють, що в такий спосіб вдасться уникнути суттєвого здорожчання сезонних товарів. І постачальникам не треба буде закладати до контрактів такі великі ризики, як це відбувалось з цінами на овочі при формуванні пропозиції на рік.
Також пропонують ввести функцію перегляду лотів за регіонами. У Міністерстві вважають, що це дозволить значно розширити ринок постачальників.
Журналісти-розслідувачі звинуватили посадовців Міністерства оборони України, які закупили харчові продукти для військовослужбовців у двічі-тричі дорожче, ніж у магазинах Києва.
У Міноборони спочатку назвали цю інформацію брехнею та маніпуляцією. Міністр оборони Олексій Резніков зазначив, що ціни відображають не лише продукти, а й послуги з їх доставки та приготування їжі, а стосовно ціни яєць – в документі припустились технічної помилки. Згодом відбулося кілька звільнень посадовців Міноборони, заступник міністра В'ячеслав Шаповалов подав у відставку.
Пізніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що доручив створити оновлену систему закупівель для армії. і що для цього в межах уряду буде працювати робоча група.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.