Скандал із закупівлями Міноборони: постачальник продуктів пояснив, чому ціни вищі за магазинні

Читать на русском

Постачальник продуктів назвав цей скандал штучним

Читать на русском
Скандал із закупівлями Міноборони: постачальник продуктів пояснив, чому ціни вищі за магазинні
Фото ілюстративне

Постачальник продуктів назвав цей скандал штучним

Компанія ТОВ «Актив компані», що є контрагентом Міністерства оборони щодо надання послуг із забезпечення продуктами харчування військовослужбовців, пояснила ситуацію із завищеними цінами та заявила, що поширена у ЗМІ інформація є маніпулятивною. Про це йдеться у коментарі пресслужби компанії, що є у розпорядженні Укрінформу.

У компанії заявили, що вони не «прокладка», а реальна організація. Зокрема, повідомили, що у штаті офіційно працевлаштовані 187 людей, а у її володінні – понад 2000 кв. м складських приміщень, включно з холодильними камерами для зберігання швидкопсувної продукції. Також у розпорядженні «Актив компані» є понад 70 спеціалізованих вантажних транспортних засобів вантажністю від 5 до 20 тонн. А зі складів щоденно відвантажують продуктів в обсязі не менше як 120 тонн. Також у компанії додали, що фактичне місцезнаходження ТОВ «Актив компані» не відповідає юридичній адресі, і це пояснюється метою збереження життя та здоров'я працівників підприємства, а також його виробничих потужностей.

Щодо завищення цін на продукти харчування, компанія повідомила, що під час проведення відповідної закупівлі, свої цінові пропозиції на розгляд Міноборони надали понад 14 компаній та запропонували ціни від 151 грн до 162 грн за одиницю послуги (за вартість яєць).

"Ціна одиниці послуги за кожним з восьми договорів МО, в тому числі з ТОВ "Актив компані" у 2023 році, складає зараз 145,8 грн. Сама послуга включає вартість одного комплекту продуктів за Каталогом з переліком продуктів понад 400 найменувань (що забезпечує повноцінним харчуванням одного військовослужбовця на добу) та доставку по всій території України, зокрема, і в зону бойових дій. Відповідно до порядку застосування Каталогу продуктів харчування, МО замовляє комплекти продуктів харчування за Каталогом продуктів – це увесь перелік харчових продуктів, що входить до Каталогу продуктів, та закуповується як одне ціле", – йдеться у коментарі компанії.

Крім того, як додає постачальник, у вартість послуги також входить оновлення поставлених продуктів харчування, у яких спливає термін зберігання, їх замінюють свіжими продуктами. У компанії наголошують, що саме з цих причин порівняння цін на окрему одиницю товару у будь-якому супермаркеті із вартістю у контракті є "неправильним та маніпулятивним".

У пресслужбі додали, що ціна на послуги із забезпечення продуктами фіксується на весь рік і не може бути збільшена у разі сезонного подорожчання. А також підкреслили, що "з дати укладення договору ТОВ "Актив компані" не реалізувало жодне яйце за ціною 17 грн.

Компанія також наголосила, що "оприлюднення чинних контрактів компанії ставить під загрозу подальшу безпечну роботу наших виробничих потужностей та життя і здоров'я наших співробітників. А це – понад 180 осіб". Тому постачальник продуктів звернувся до Міноборони, а також нардепів із закликом про розслідування витоку інформації з обмеженим доступом та про вжиття заходів убезпечення роботи підприємства.

ЩО ЦЬОМУ ПЕРЕДУВАЛО

21 січня у мережі з'явилося розслідування засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова. У ньому йдеться, що чиновники Міністерства оборони України закуповують харчові продукти для військовослужбовців у двічі-тричі дорожче, ніж у магазинах Києва. Такі висновки зробили на основі копії угоди вартістю 13,16 мільярда гривень, укладеної 23 грудня Міністерством оборони на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях.

Документи свідчать про те, що Міноборони погодило закупівлю продуктів харчування для воїнів за цінами, які у кілька разів переважають ціни мережі магазинів "Сільпо" у спальному районі столиці. Серед законтрактованого:

  • яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку;
  • картоплю по 22 грн за кілограм, коли роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн;
  • куряче стегно по 120 грн за кілограм, а в магазині — 80 грн.

Нагадаємо, раніше ДБР викрило чиновників КМДА на крадіжці держкоштів при реконструкції парку «Кіото».

Також Інформатор писав, що в «Київавтодорі» знайшли багатомільйонні зловживання під час придбання спецтехніки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут . 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.