В Україні створили новий соціальний веб-портал електронних послуг - чим він корисний, розповіли в Мінсоцполітики

Жодних виснажливих черг, зборів довідок та копій тепер не буде, достатньо перейти на Соціальний портал Мінсоцполітики, авторизуватися в особистому кабінеті, обрати послугу, після чого підписати заяву кваліфікованим електронним підписом

Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович
Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович

Наприкінці вересня 2024 року Мінсоцполітики запустило соціальний портал. Там доступні послуги, які раніше можна було оформити лише фізично. А заявки можна подавати онлайн без походу до органу соцзахисту, причому не тільки для себе, але для родичів та знайомих/сусідів. Про те, яка мета соціального порталу та хто профінансував його створення - у Мінсоцполітики відповіли на запит Інформатора.

Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович анонсувала запуск Соціального веб-порталу електронних послуг Мінсоцполітики – www.soc.gov.ua. Як зазначили раніше у Мінсоцполітики, завдякі запуску нового порталу вдасться забезпечити швидкий обмін даними між потрібними інституціями, зосередити в одному місці реєстри надавачів послуг, перелік доглядальників. Фахівець соціальної роботи зможе обирати в реальному часі всі ті послуги чи допомоги, яких потребує клієнт.

Також цифровізація дозволить людині, яка звернулася за послугою, бачити на якому етапі розгляду її запит. На новому порталі можна онлайн подати заявку про надання соціальної послуги без походу в органи соцзахисту. Або вказати про сім'ю, яка потребує підтримки.

У своїй відповіді Інформатору заступник міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко повідомив, що жодних виснажливих черг, зборів довідок та копій тепер не буде. Достатньо перейти на Соціальний портал Мінсоцполітики, авторизуватися в особистому кабінеті, обрати послугу, після чого підписати заяву кваліфікованим електронним підписом (далі – КЕП)".

"Час очікування на рішення скоротиться, адже Єдина інформаційна система соціальної сфери автоматично підтягуватиме необхідну інформацію. Крім того, подати звернення можна буде і без КЕП, а також передбачена можливість відстежувати їхній статус в особистому кабінеті", - йдеться у документі.

За словами Кошеленка, запуск порталу профінансували міжнародні партнери. А саме World Food Programme, UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, а також UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні. На сайті міністерства також згадували ЮНІСЕФ. Наразі на соціальному порталі доступні такі послуги: 

Проте заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва попереджає, що цифровий кейс-метод буде працювати не усюди. Він стане можливим, якщо у громадах буде працювати достатня кількість кейс-менеджерів. Наразі  в Україні фахівців соціальної служби сфери – понад 6,5 тис.; отримувачів соціальних послуг - понад 2 млн. Необхідно забезпечити і технічні спроможності в громадах: безперешкодний доступ до інтернету, технічні засоби, які відповідають вимогам впровадження цифрових рішень та підвищувати цифрову грамотності серед фахівців соціальної сфери.

За результатами бета-тестування, яке пройшло у громадах Вінницької, Дніпропетровської, Полтавської та Черкаської областей, також внесли виправлення. Протягом 3-х місяців там випробовували можливості функціоналу та надавали зворотний зв’язок. Ці 4 пілотні регіони отримали 400 планшетів, завдяки яким фахівці зможуть оперативніше допомагати людині або сім'ї в оформленні заяви.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube