Пенсійна реформа потрапить на розгляд Ради до кінця року - у Мінсоцполітики розкрили основні параметри

У Мінсоцполітики вказують, що їхнім завданням є забезпечення людей в майбутньому заміщенням 60% заробітку

Пенсійна реформа
У Мінсоцполітики розкрили основні параметри пенсійної реформи, яка потрапить на розляд Верховної ради до кінця року

В Україні пенсійна реформа передбачатиме обов'язковий накопичувальний внесок одночасно з функціонуванням солідарної системи та буде повністю цифровою. Нова пенсійна система не буде додатково обтяжувати роботодавця. Про це в інтерв'ю LIGA.net розповіла міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

За словами Жолнович, робляться фінальні фінансові розрахунки. Завданням Мінсоцполітики є забезпечення людей в майбутньому заміщенням 60% заробітку. 

"Ми робимо фінальні фінансові розрахунки, тому що стартуємо одразу з усією реформою – змінами й в наявну солідарну систему, й обов'язковою накопичувальною системою. Наше завдання — забезпечити людині в майбутньому заміщення 60% заробітку", – заявила Жолнович.

Жолнович наголошує, що нова пенсійна система не буде додатково обтяжувати роботодавця. Формат адміністрування системи має бути повністю цифровізований.

"У ній будуть два компоненти: час, який ти працював, і внески, які ти сплачував. Все це трансформуватиметься в бали. І кожен бачитиме у своєму пенсійному кабінеті, скільки балів у нього є. Кожен рік бали трансформуватимуться у відсоток від середньої зарплати в Україні", ­– додала Жолнович.

 

Що має вирішити пенсійна реформа?

Пенсійна реформа має вирішити більшість проблем з виплатою пенсій. Про це "24 каналу" розповідала перша заступниця міністра соціальної політики України Дарина Марчак.

"У нас є ситуація, коли люди відчувають, що поточна пенсійна система недостатньо справедлива, непрозора і незрозуміла. Згідно з дослідженням Київської школи економіки, 45% пенсіонерів не знають, як розраховувалась їх пенсія. Тобто пересічний українець не розуміє логіку нарахування пенсії", - вказувала Марчак. 

Проблеми, які вирішить реформа:

  • Пенсійна система буде прозорою. Кожна людина, яка сьогодні сплачує внески, може зайти на сайт ПФУ чи відкрити додаток і побачити розмір своєї майбутньої пенсії. Чим більший внесок ЄСВ, тим більша пенсія.
  • Не буде потреби в існуванні 160 "дотяжок" і надбавок. Вони були запроваджені як кризові інструменти в різні роки, коли уряд розумів, що у певної категорії осіб недопустимо низькі пенсії і їх треба підтягнути до мінімального рівня.

Структура виплат стане зрозумілою і складатиметься з двох факторів:

  • соціальної частини пенсії, або державної гарантії, яка дається кожному, хто має мінімальний страховий стаж — це мінімальна гарантія і захист від ризику бідності,
  • страхової частини пенсії, яка буде обраховуватись максимально просто — кількість щомісячно сплачених внесків помножена на вартість балу (одиниця стажу і сплачених внесків, що матиме однаковий для всіх еквівалент у гривні та щорічно індексуватиметься залежно від стану економіки).

"Ми сподіваємось, що наслідком реформи стане зростання пенсії у значної кількості громадян, які сьогодні мають знецінені пенсії через неефективність законодавства та існуючих формул обрахунку. Ми повернемо втрачену вартість розмірів пенсій і громадяни відчують, що держава про них дбає. Люди з рівними умовами, які в різний час виходитимуть на пенсію, отримуватимуть однаковий розмір пенсії. Таким чином у людей з'явиться відчуття справедливості, і у всіх нас питання пенсії перестане боліти", – пояснювала Марчак. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube