Безкоштовна психологічна підтримка для ВПО та місцевих: що пропонують Центри життєстійкості в Україні

Центри створені з метою розв'язання соціальних проблем та надання психологічної допомоги громадянам

Мінсоцполітики
ВПО та місцеві мешканці можуть скористатися Центрами життєстійкості

В Україні успішно функціонує 179 Центрів життєстійкості. Там надають безкоштовну допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та місцевим мешканцям. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Центри створені з метою розв'язання соціальних проблем та надання психологічної допомоги громадянам. У відвідувачів є можливість отримати безкоштовні консультації з різних соціальних питань, а також взяти участь у терапевтичних сеансах і групових зустрічах для людей зі схожим досвідом.

Програма діяльності центрів включає освітні тренінги та різноманітні заходи для дітей. Особлива увага приділяється дитячим активностям з елементами арт-терапії, казкотерапії та ігротерапії, що проводяться під керівництвом кваліфікованих психологів. Окрім психологічної допомоги, центри пропонують індивідуальні та сімейні консультації, а також навчання за програмою дитячого фонду ЮНІСЕФ «Батьківство без стресу», що спрямована на підтримку батьків у складних життєвих ситуаціях. На офіційному сайті Міністерства соціальної політики України опубліковані адреси та контактні дані всіх Центрів життєстійкості для зручності громадян.

У Дніпропетровській області Центри життєстійкості є у Кривому Розі, Жовтих Водах, Вільногірську, Марганці, Підгородному, Васильківці, Широкому, Царичанці, Петриківці, Олександрополі. У яких населених пунктах інших регіонів є такі центри - дивіться за посиланням.

Київ Цифровий поповнився Мапою ментального здоров’я

У мобільному додатку "Київ Цифровий" з'явилась нова функція - Мапа ментального здоров’я Києва. Це інструмент, який забезпечить містянам можливість знайти психологічну підтримку, виходячи з власних потреб. За допомогою мапи можна дізнатися не тільки про найближчі установи, а й фахівців та їхню спеціалізацію.

Новий сервіс для покращення якості життя киян розроблявся на основі опитування про ментальне здоров’я в застосунку Київ Цифровий. Як повідомляють у КМДА, Мапа ментального здоров’я має зручні фільтри, на ній доступні графік роботи установ, напрями допомоги, категорії, для яких призначені послуги (військові, школярі), способи звернення та контакти. Наразі сервіс містить інформацію про понад 300 надавачів послуг – психологів, центрів підтримки, соціальних служб. І, як обіцяють розробники, буде доповнюватися, аби кияни мали більший вибір для звернень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube