RU
Головна
Україна
Події
15:25, 16 Вересня
Информатор UA

Интро

В Україні Служба безпеки України (СБУ) затримала п'ятьох білорусів, у тому числі волонтерку Олену Жаркевич. Вона допомагала переселенцям із Білорусі. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пост організації Білоруський будинок в Україні. "Волонтерка Жаркевич, яка займалася допомогою вимушеним релокантам (люди, які переїжджають до України. - ред.), з Білорусі, затримана Службою Безпеки України", - йдеться в повідомленні. Вона допомогла сотням білорусів, які опинилися в Україні без даху над головою, а іноді й без документів. "Вона допомагала з легалізацією нашого новоприбулого співвітчизника, колишнього силовика. Він один із тих, хто першим відмовився бити протестуючих і звільнився після серпневих подій. Після звільнення він встиг 3 рази отримати "добу" і потрапити на кримінальний термін", - наголошується в повідомленні. Зараз у СБУ на бесіді знаходиться 4 особи. До них виїхав адвокат. Потім в організації уточнили, що затриманих уже п'ятеро. "Ще одну дівчину доставили з іншого місця проживання в Києві. Проводяться "бесіди". Надається вибір "співпраця або депортація". Дані всіх п'ятьох встановлені. Частина правозахисного поля білорусів вважає, що треба почекати й не поширювати інформацію", - пояснили в організації. Станом на 15:15. Волонтерку Олену Жаркевич відпустили зі СБУ. Коментар і подробиці будуть, як тільки вона вийде на зв'язок. На цю мить у СБУ знаходяться ще 3 людини. Нагадаємо, зниклого главу Білоруського будинку в Україні Шишова знайшли повішеним в одному з київських парків. Слідчі перевіряють усі версії, у тому числі версію вбивства, замаскованого під самогубство. В організації Білоруський будинок в Україні заявили, що за його главою Віталієм Шишовим велося стеження, і що поліція про це знала. Там переконані, що смерть Шишова це спланована чекістами операція з ліквідації дійсно небезпечного для режиму білоруса, і заявили, що будуть продовжувати домагатися істини в загибелі Віталія. Крім того, заступнику загиблого глави Білоруського будинку в Україні заборонили в'їзд до України. Також Інформатор писав, що білоруські опозиціонери підтримали Кримську платформу. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

В Україні СБУ затримала п'ятьох білорусів

Читать на русском
В Україні СБУ затримала п'ятьох білорусів

До них виїхав адвокат

В Україні Служба безпеки України (СБУ) затримала п'ятьох білорусів, у тому числі волонтерку Олену Жаркевич. Вона допомагала переселенцям із Білорусі.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пост організації «Білоруський будинок в Україні».

"Волонтерка Жаркевич, яка займалася допомогою вимушеним релокантам (люди, які переїжджають до України. - ред.), з Білорусі, затримана Службою Безпеки України", - йдеться в повідомленні.

Вона допомогла сотням білорусів, які опинилися в Україні без даху над головою, а іноді й без документів.

"Вона допомагала з легалізацією нашого новоприбулого співвітчизника, колишнього силовика. Він один із тих, хто першим відмовився бити протестуючих і звільнився після серпневих подій. Після звільнення він встиг 3 рази отримати "добу" і потрапити на кримінальний термін", - наголошується в повідомленні.

Зараз у СБУ на бесіді знаходиться 4 особи. До них виїхав адвокат. Потім в організації уточнили, що затриманих уже п'ятеро.

"Ще одну дівчину доставили з іншого місця проживання в Києві. Проводяться "бесіди". Надається вибір "співпраця або депортація". Дані всіх п'ятьох встановлені. Частина правозахисного поля білорусів вважає, що треба почекати й не поширювати інформацію", - пояснили в організації.

Станом на 15:15. Волонтерку Олену Жаркевич відпустили зі СБУ. Коментар і подробиці будуть, як тільки вона вийде на зв'язок. На цю мить у СБУ знаходяться ще 3 людини.

Нагадаємо, зниклого главу «Білоруського будинку в Україні» Шишова знайшли повішеним в одному з київських парків. Слідчі перевіряють усі версії, у тому числі версію вбивства, замаскованого під самогубство. В організації «Білоруський будинок в Україні» заявили, що за його главою Віталієм Шишовим велося стеження, і що поліція про це знала. Там переконані, що смерть Шишова – це спланована чекістами операція з ліквідації дійсно небезпечного для режиму білоруса, і заявили, що будуть продовжувати домагатися істини в загибелі Віталія. Крім того, заступнику загиблого глави «Білоруського будинку в Україні» заборонили в'їзд до України.

Також Інформатор писав, що білоруські опозиціонери підтримали «Кримську платформу».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.