В Україні під час блекауту провели 11 операцій із трансплантації органів

Читать на русском

Українські лікарі за 30 годин без електрики провели 11 трансплантацій органів

Читать на русском
В Україні під час блекауту провели 11 операцій із трансплантації органів
В Україні під час блекауту провели 11 операцій із трансплантації органів

Українські лікарі за 30 годин без електрики провели 11 трансплантацій органів

Хірурги працювали у неймовірних умовах - при відключенні світла. 9 операцій зробили у Львові та ще 2 - у Черкасах.

Про це повідомили на сторінці МОЗ у Facebook.

Українські хірурги творять справжні чудеса та рятують життя навіть за масового відключення світла. За 30 годин блекауту в Україні вони провели 11 операцій з пересадки органів від посмертних донорів. Майже всі ці операції провели без електроенергії, але з генераторами.

"У Львові протягом 30 годин провели 9 трансплантацій від посмертних донорів. Трохи більше, ніж за добу, трансплантологи пересадили два серця, печінку і шість нирок. Для цього працювали команди з майже сотні фахівців", - сказано в повідомленні.

Ще дві операції провели у Черкаському обласному онкоцентрі - пересадили дві нирки. Операції проводили одночасно у двох операційних. І лікарня під час операції перейшла працювати на генераторах.

"Навіть у регіонах, де не відновили електрику, лікарі продовжують виконувати свою роботу. Можна залишити нас без світла, без води, тепла та зв'язку, але Україну не перемогти. Ніколи", - резюмували лікарі.

Як працюватимуть лікарні в умовах блекауту

Лікарні в Україні не зачинятимуться навіть в умовах блекауту. Однак медустановам необхідно буде скоротити кількість приміщень, що використовуються. Про це 25 листопада розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі телемарафону.

"Лікарні не закриватимуть, але в певних лікарнях буде переглянуто підхід та оптимізовано використання приміщень для того, щоб сконцентрувати все на менших площах", — зазначив Ляшко.

За його словами, оптимізація приміщень дозволить легше пройти осінньо-зимовий період, зокрема після настання сильних холодів.

"Коли менша площа, її простіше опалювати, використовуючи джерела живлення, якщо буде відключення від централізованого теплопостачання", - зазначив міністр.

Ляшко також розповів, що  МОЗ визначило два рівні лікарень: ті, які можуть працювати без централізованого енергопостачання, і ті, які можуть обійтися без централізованого тепло- та водопостачання.

"Саме на цих лікарнях і сформується основна мережа медустанов, які в цей складний осінньо-зимовий період мають забезпечити медичну допомогу. Ми розуміємо, що в цих лікарнях на 100% працюватиме все обладнання, яке підключатиметься до енергопостачання", — пояснив Ляшко.

Нагадаємо, дефіцит в енергосистемі знизився до 30%. Енергетики забезпечили вже понад 70% потреб у всій країні. Темпи відновлення уповільнюють складні погодні умови. До пошкоджень, завданих російськими ракетами, додаються обмерзання та пориви проводів у мережах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.