Списки допоможуть українцям отримувати достовірну інформацію з надійних джерел, а також уникати каналів, де поширюють пропаганду
На фоні заяв про небезпеку Телеграму в Україні та його можливого блокування Центр протидії дезінформації та Кібердепартамент СБУ створили списки надійних та ворожих телеграм-каналів. Цей перелік допоможе українцям уникати фейків та читати тільки достовірну інформацію. Зокрема, рекомендовано слідкувати за офіційними сторінками українських політиків та відомств.
Про це повідомляє пресслужба ЦПД. Списки були створені у понеділок, 11 березня.
Так, в список телеграм-каналів, які поширюють російську пропаганду потрапили 355 пабліків. Зокрема, популярні в росії ЗМІ (РИА Новости, Baza, Mash, Readovka, Shot, ТАСС та інші). Також в цей перелік потрапили сторінки в Телеграмі пропагандистів Володимира Соловйова, Дмитра Медведєва, Анатолія Шарія, Ольги Скабєєвої, Маргарити Симоньян, Марії Захарової та Марії Львової-Бєлової. Серед небезпечних пабліків у список потрапили, зокрема, такі:
"Якщо ви виявили канал поширення ворожої дезінформації, якого немає у списку - пишіть нам на пошту cpd@rnbo.gov.ua. Ці списки допоможуть вам отримувати достовірну інформацію з надійних джерел, а також уникати каналів, які є інструментом поширення ворожої дезінформації, маніпуляцій і неправди. Списки були створені станом на 11.03.2024", - йдеться в повідомленні.
В безпечний список потрапили 125 телеграм-каналів. Зокрема, це офіційні сторінки:
В списку також є канали очільників обласних військових адміністрацій (ОВА), українських міністрів та Міністерств й інших державних установ, Головнокомандувача ЗСУ Сирського та інші. Що цікаво, в цей список потрапила сторінка в Телеграмі тільки одного українського ЗМІ - "Укрінформу". Повністю переглянути перелік безпечних телеграм-каналів можна за посиланням.
4 березня представник Telegram Ремі Вонг заявив, що компанія отримала від української влади перелік "потенційно проблемних" каналів. Він додав, що компанія буде вживати заходів проти будь-якого контенту, який порушує умови надання послуг Telegram.
"Telegram був спеціально створений для захисту користувачів від російського стеження. Наші додатки мають відкритий вихідний код, а протокол шифрування повністю задокументований, тому будь-який дослідник може самостійно перевірити його цілісність і реалізацію", - йдеться у заяві представника.
До слова, невідомо, чи список небезпечних каналів, який Україна передала представникам Telegram, та той, який оприлюднив Центр протидії, є ідентичними. В компанії не оприлюднювали отриманий перелік.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У світлі заяви Віталія Кличка про ремонт мосту Метро, зʼявляються дискусії про його стан та можливі наслідки для міста. Порівнюючи його з мостом Патона, що вже частково обмежений у русі, виникають питання про витримку міста в таких умовах. Приєднуйтеся до обговорення з інфраструктурним експертом Дмитром Беспаловим, де також розглянемо час та методи початку ремонту мосту метро.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.