Рада планує перевірити, скільки податків сплачують Telegram-канали в Україні - Юрчишин

У ВР вважають, що діяльність анонімних українських телеграм-каналів має зацікавити українську фіскальну службу

Телеграм
Юрчишин каже, що податкова має перевірити, чи платять телеграм-канали податки з грошей за рекламу

Парламентський Комітет з питань свободи слова планує надіслати запит у податкову службу щодо комерційної діяльності телеграм-каналів. В Раді вважають, що такий прибутковий бізнес в Україні, найімовірніше, дуже недооподаткований. Щодо блокування соцмережі, то про це поки не йдеться, проте регулювати діяльність телеграму було б легше, якби в Україні працювало офіційне представництво платформи.

Про це в інтерв'ю "Детектор медіа" розповів голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин. Він вважає, що комерційна діяльність анонімних українських телеграм-каналів має зацікавити українську фіскальну службу, зокрема, за які кошти існують їхні редакції та чи платять вони податки з грошей за рекламу.

"Ми тільки починаємо з цими питаннями працювати. Бо тільки ми заявляємо про необхідність регуляції телеграму - телеграм-канали відразу розганяють інформацію, що ми їх будемо блокувати. Це відразу підхоплює російська пропаганда", - каже Юрчишин.

За словами нардепа, Комітет з питань свободи слова планує надіслати запит до Державної фіскальної служби щодо телеграму. Зокрема, окремо щодо соцмережі, й окремо щодо тих пабліків, де є багато реклами та економічна активність.

"Переконаний, що ми побачимо, що якщо і платяться податки, то це сльози й краплі. А тут питання: якщо це економічна діяльність в країні, яка воює, то явно, що ці податки та збори мали б йти на нашу оборону. Тому зараз ключова історія - не тільки домовитися з Павлом Дуровим про те, щоби ми мали механізми впливу на російську пропаганду, але й про те, щоби з’ясувати, чому такий прибутковий бізнес у нас, найімовірніше, дуже недооподаткований", - розповів Юрчишин.

Щодо блокування телеграму, то Юрчишин вважає, що його краще регулювати, а не закривати. За його словами, було б добре, якби телеграм відкрив своє представництво в Україні.

"Бо це (регулювання - ред.) більш демократичний підхід... В чому проблема телеграму? Оскільки телеграм більш популярний не на Заході, а у країнах, які розвиваються, Павло Дуров, прикриваючись правом на свободу висловлювань, намагається не здійснювати регулювання... Україна для телеграму - один із найбільших ринків. Не такий, як росія чи Індія, та все ж. І тому, якщо Павло Дуров і адміністрація телеграму зацікавлені в тому, щоб ефективно працювати в Україні, то нехай створять представництво в Україні. Ми матимемо швидку комунікацію. Ніхто не буде вимагати закриття, якщо не матиме доказів, що через ботів розганяється в нас російська пропаганда", - наголосив Юрчишин.

Також нардеп звернувся до редакторів анонімних телеграм-каналів щодо можливості зареєструватися як медіа. Юрчишин нагадав, що закон про медіа дозволяє реєструватися електронним медіа.

"Вони відповідають, що розглядали, але не реєструються, бо там купа обмежень. Тому ми як держава маємо мотивувати. Анонімність - це безвідповідальність і можливість не бути прозорими. Свобода слова - це похідне від відповідальності. Анонімність - це не про свободу слова, це про свободу верзти будь-що і ніяк за це не відповідати", - заявив Юрчишин.

Дискусії навколо телеграму в Україні

28 лютого Комітет з питань свободи слова провів круглий стіл, під час якого обговорювали діяльність журналістів та стандарти професії в Україні, а також торкнулися теми соцмережі Telegram. Тоді в Комітеті заявили, що вважають цей ресурс шкідливим, тому треба шукати шляхи для його блокування.

"Не обійшли співрозмовники увагою і тему загрози національній безпеці від соціальної мережі "Телеграм". Учасники круглого столу висловили переконання, що необхідно шукати шляхи для заборони її діяльності в Україні", - відзвітували про зустріч на сайті Верховної Ради.

На цю заяву відреагував Вадим Інгеров - власник телеграм-каналу "Україна на часі", керівник медіахолдингу, до якого окрім Telegram-каналів входить проєкт Інформатор-Україна, а також декілька радіостанцій. За його словами, замість думок про блокування цієї соцмережі, влада має думати, як підвищити медіаграмотність українців та як боротися з фейками. На думку Інгерова, подібні заяви про телеграм - на рівні хайпу.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Віталій Кличко, мер Києва, заявив, що відповідальність за міст Патона лежить на державі через те, що міст виведено під велике будівництво. Проте, не зважаючи на це, ми спостерігаємо аварійний стан мосту протягом кількох років, який не покращується сам собою. Звертаємось до інфраструктурного експерта Дмитра Беспалова, щоб дізнатися його думку про перспективи цього мосту, а також хто конкретно має брати на себе відповідальність за його стан та можливі ризики аварійного збору.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube