Українці висловились проти закриття Telegram: це обмеження прав – опитування

Читать на русском

43% схвалюють посилення контролю для зміцнення захисту

Читать на русском
49% українців не хочуть, щоб влада контролювала Telegram
Українці і соцмережі

43% схвалюють посилення контролю для зміцнення захисту

Українці висловились проти посилення державного контролю за інформацією в Інтернеті, зокрема за публікаціями в популярних соцмережах, таких як Telegram. Багато громадян вважають, що дії влади істотно обмежать їхні права на свободу слова. При цьому у 2022 році думки громадян були кардинально протилежними.

Такі настрої громадян підтверджує опитування, проведене фахівцями Київського міжнародного інституту соціології. Думка громадян істотно змінилась від 2022 року, коли українці виступали за ретельний контроль інформації, яку оприлюднюють в Інтернеті.

Так, у липні 2022 року 60% українців підтримували активніший контроль держави над інформацією в інтернеті. Тоді така позиція українців ґрунтувалась на потребі зміцнення захисту від російського ворога. Однак на початок лютого цього року настрої українців змінились кардинально.

49% українців сприймають спроби активніших дій держави щодо контролю інтернет-джерел як прояв обмеження прав і свобод громадян. До 44% зменшилася частка тих, хто вважає, що для зміцнення безпеки варто було б більш активно контролювати інформацію в інтернеті.

49% українців не хочуть, щоб влада контролювала Telegram: це обмеження прав – опитування 1

Серед активних користувачів Telegram-каналів 43% громадян висловлюють погодження з твердженням, що для підвищення захисту держави необхідно більш ретельно регулювати інформацію в мережі. У той самий час серед тих, хто не використовує Telegram-канали, 46% вважають, що подібні дії держави є проявом обмеження прав та свобод громадян.

49% українців не хочуть, щоб влада контролювала Telegram: це обмеження прав – опитування 2

 

Що ще розпитували в українців?

Опитування Київського міжнародного інституту соціології показує, що з травня 2022 року до лютого 2024 року довіра до телемарафону "Єдині новини" знизилася на 33%. У травні 2022 року йому довіряли 69% українців, а у лютому 2024 року - лише 36%. Кількість тих, хто не довіряє телемарафону, зросла до 47%.

Також вперше з початку повномасштабної війни більшість українців (55%) вважає, що країна рухається у неправильному напрямку. Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи "Рейтинг", оприлюднені 2024-03-05. Тих, хто схвалює дії влади, значно менше – 38%. Водночас 79% респондентів переконані, що Україна здолає ворога.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Адвокат Станіслав Ліфлянчик висловлює свою думку щодо реакції МЗС на ситуацію з українським зерном на кордонах з Польщею. У відео він розкриває ставлення до дій МЗС та пропонує свої рекомендації щодо подальших кроків. Приєднуйтеся до перегляду, щоб почути думку відомого адвоката.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.