Дуров дав перше інтервʼю за 7 років: назвав кількість користувачів Telegram та вразив оцінкою вартості месенджера

Власник Telegram заявив, що компанію оцінювали у розмірі 30 мільярдів доларів і більше, але він відмовився її продавати

Павло Дуров оголосив про плани Telegram
Дуров розповів, що Telegram наближається до прибутковості

Власник кросплатформи Telegram Павло Дуров дав перше публічне інтерв'ю з 2017 року та заявив, що месенджер, в якому анонсували запуск бізнес-акаунтів, досяг 900 мільйонів користувачів. Також він сказав, що його компанія коштує 30 млрд доларів. Але він не розглядає її продаж, а, навпаки, планує покращити процеси модерації контенту Telegram цього року, оскільки "розгортаються численні глобальні вибори", тому є потреба "розгорнути механізми, пов'язані зі штучним інтелектом, для вирішення потенційних проблем".

Про додаток, що став одним з найпопулярніших у світі, Дуров розповів Financial Times. Зокрема, за словами власника Telegram, програма має 900 мільйонів користувачів, і вона наближається до прибутковості, оскільки компанія рухається до потенційного масштабного лістингу на фондовому ринку.

Так, телеграм планує наступного чи навіть цього року стати прибутковим і вже отримав "сотні мільйонів доларів" доходів після впровадження послуг реклами та преміум-підписки. За словами Дурова, Telegram "запропонували оцінку $30 млрд" від потенційних інвесторів, включаючи "глобальні технологічні фонди пізньої стадії", але він виключив можливість продажу і поки що вивчає майбутнє первинне публічне розміщення акцій.

"Ми сподіваємося стати прибутковими наступного року, якщо не цього року", – сказав Дуров. 

За словами Дурова, основна причина, через яку телеграм почав монетизуватися, це в його бажанні залишитися незалежним. Два джерела FT сказали, що Telegram, ймовірно, прагнутиме лістингу в США, як тільки компанія досягне прибутковості і ринкові умови стануть сприятливими. Дуров це питання відмовився коментувати.

"Загалом кажучи, ми розглядаємо цінність [IPO] як засіб демократизації доступу до вартості Telegram", - сказав Дуров.

Дуров заявив, що Telegram розгляне можливість продажу акцій та лояльних користувачів, наприклад, для збору коштів "для підтримки амбіцій, пов'язаних із штучним інтелектом". Як зазначає видання, Дуров залишив росію через рік після того, як відмовився передати дані деяких українських користувачів ВКонтакті російській службі безпеки. Дуров заявив, що продав свої акції ВК дружнім кремлем олігархам за 300 мільйонів доларів під примусом.

Двоє людей, близьких до цього питання, сказали, що Telegram, ймовірно, прагнутиме лістингу в США (включення цінних паперів до біржового списку), як тільки компанія досягне прибутковості і ринкові умови стануть сприятливими. Дуров відмовився коментувати терміни, але сказав, що Telegram "вивчив кілька варіантів".

Telegram платитиме власникам каналів

28 лютого Дуров повідомив, що власники Telegram-каналів з березня отримуватимуть фінансову винагороду за свою роботу. Виведення коштів буде можливе лише через криптовалюту Toncoin. Вказується, що наразі Telegram-канали генерують 1 трильйон переглядів щомісяця. Проте лише 10% цих переглядів монетизуються за допомогою Telegram Ads.

Тим часом в Україні не вщухають розмови про заборону використання Telegram. У месенджері нібито розповсюджують інформацію різного характеру, на яку немає ніякого впливу. Однак експерти вказують, що це не є виходом, оскільки поширення дезінформації та фейків може відбуватися й через інші канали.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У цьому відео ми звернемося до адвоката Ігоря Фещенка для обговорення законопроєкту про мобілізацію. Розглянемо, чи можливе затримання проєкту через велику кількість правок, а також визначимо, які з них мають потенціал стати частиною законодавства. Приєднуйтеся до перегляду, щоб послухати коментарі експерта та отримати більше відомостей з цієї теми.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube