Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Втім, у найближчі тиждень-два газу буде більше
В Україні можуть злетіти ціни на газ для авто через страйк на кордоні польських перевізників. Через Ягодин в Україну заходило багато газу з Польщі та 100% ресурсу з Балтії.
Про це повідомив експерт паливного ринку Артем Куюн.
«Імпорт став малодоступним, а на гуртовому ринку ціни вже вище роздрібних. 32-34 грн, що зараз на стелах це ціновий мікс з більш дешевого імпортного ресурсу та вітчизняного газу, вартість якого через ажіотаж остаточно відірвалася від землі», - сказав він.
Також він акцентував увагу, що скраплений газ – дуже чутливе пальне. Сховищ його небагато, а транспортний парк в рази менший за паливовози. Саме тому «розтяжку», на якій опинився ринок через затримки на кордоні витримали не всі оператори.
«Втім, у найближчі тиждень-два газу буде більше. Нові джерела знаходяться, нові маршрути формуються», - додав Куюн.
Однак, на його думку, зростання цін припиниться тільки після нівелювання логістичної проблеми на польських переходах.
Вартість пального в Україні протягом минулого тижня була стабільною на більшості АЗК. Але ті компанії, які переглянули ціни, притримуються нисхідного тренду. Про це свідчить моніторинг Консалтингової групи «А-95».
Відомо, що ОПЕК у понеділок підвищила прогноз зростання споживання нафти на 2023 рік на 50 000 барелів на добу (б/д), до 2,46 млн б/д. Таким чином, тепер очікується, що попит на нафту 2023 року становитиме 102,1 млн б/д. Оцінку зростання попиту на 2024 рік збережено на рівні 2,25 млн б/д – до 104,36 млн б/д.
За останні три тижні ціна нафти Brent втратила 12% на тлі «ведмежих» сигналів з Китаю, США та Європи, а також зниження премії за ризик, що закладалася трейдерами в ціну через конфлікт на Близькому Сході. Перебоїв у постачанні нафти з регіону, чого побоювався ринок, не сталося. За минулий тиждень Brent подешевшала на 4,1%, WTI – на 4,2%.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.