Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
«На все те в житті, що не можу описати словами, я реагую піснями. «Ізюм» та «Усі в мені» — рефлексія на особисте знайомство зі злом, якого раніше не знала, і добром, яке йому протидіє. Пісню «Усі в мені» написала, коли почала втрачати героїв, яких встигла полюбити, і серце стало домом для їхнього безсмертя».
У Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо підготовки військовозобов'язаних перед відправкою на фронт - деталі Інформатор Україна
Документ передбачає підготовку строком не менше трьох місяців для мобілізованих без досвіду проходження військової служби або навчальних зборів. Що ще може змінитися для мобілізованих в разі прийняття законопроекту?
У законопроекті №9050 від 22 лютого пропонується доповнити двома абзацами частину першу у статті 39 закону України "Про військовий обов’язок і військову службу".
У проекті сказано, що мобілізовані, які до мобілізації не мали досвіду проходження військової служби або навчальних зборів за відповідною військово-обліковою спеціальністю, можуть бути направлені у зону бойових дій та допущені до виконання бойових завдань після не менше ніж трьох місяців підготовки за відповідною військово-обліковою спеціальністю. Або швидше - за добровільної письмової згоди мобілізованого.
Також в проекті пропонується, що мобілізовані, які протягом останніх п’яти років до мобілізації не мали досвіду проходження військової служби або навчальних зборів за відповідною військово-обліковою спеціальністю, можуть бути направлені у зону бойових дій та допущені до виконання бойових завдань після не менше ніж одного місяця підготовки за відповідною військово-обліковою спеціальністю. Або швидше - за добровільної письмової згоди мобілізованого.
Якщо чоловік має бойовий досвід чи служив в армії, його одразу можуть направляти до військових частин. Однак непідготовлені військовозобов’язані спочатку проходять через навчальні центри. Чинним законодавством не визначено строк проходження такого «навчання». Це може бути як 14 днів, так й 72.
Крім того, величезна прірва у законодавстві щодо добровольчих формувань територіальних громад та їх підготовки, а також підготовки бійців рот охорони при ТЦК та СП, оскільки чимало випадків, коли «тиждень постріляли – й на 0».
Раніше ми писали, що відтепер, приймати на роботу військовозобовʼязаного можливо лише після предʼявлення ним військового квитка, зокрема через Дію, або постановки на військовий облік. Те, що роботодавець має вести облік військовозобов’язаних, – не є новою процедурою, проте раніше правила дотримання цієї норми були не чіткі. Наразі ж вони передбачають більшу відповідальність.