“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Роботодавців можуть перевіряти щодо належності ведення обліку, шляхом очного відвідування підприємства та документальної звірки - деталі - Інформатор Україна
Відтепер, приймати на роботу військовозобовʼязаного можливо лише після предʼявлення ним військового квитка, зокрема через Дію, або постановки на військовий облік. Те, що роботодавець має вести облік військовозобов’язаних, – не є новою процедурою, проте раніше правила дотримання цієї норми були не чіткі. Наразі ж вони передбачають більшу відповідальність.
Відповідно до оновленого Порядку військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів приймання на роботу, взяття на персональний військовий облік (процедура, яка проводиться на підприємстві) призовників, військовозобов'язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік.
Під час оформлення на роботу роботодавець повинен перевіряти наявність військово-облікового документа у військовозобов'язаних осіб:
Окрім цього, роботодавці зобов'язані вести облік військовозобов'язаних на підприємствах незалежно від форми власності. Обов'язок здійснювати військовий облік на підприємстві покладається на керівника, який, своєю чергою, призначає відповідальну за це особу.
Технічно ведення обліку здійснюється шляхом заповнення списків персонального військового обліку в паперовій або електронній формі. Відомості вносяться на підставі даних із паспорта громадянина України і військово-облікового документа.
Списки ведуться за групами:
Щороку підприємства повинні надсилати до центрів комплектування списки військовозобов'язаних.
Крім того, Порядком передбачається, що на підприємствах мають розмістити пам’ятки про правила військового обліку, які будуть знаходитися в загальному доступі для ознайомлення всіма співробітниками.
При цьому, представники ТЦК можуть здійснювати перевірку належності ведення обліку, шляхом очного відвідування підприємства та документальної звірки.
Порушення правил ведення обліку військовозобовʼязаних на підприємстві тягне за собою адміністративну відповідальність.
• Штраф у розмірі 3400–5100 грн – для відповідальної особи підприємства.
• Штраф 1700–3400 грн – для працівника.
Раніше ми писали, що в Україні згідно з правилами військового обліку в 2023 році роботодавець може здійснювати оповіщення та вручати повістки своїм підлеглим, якщо отримав відповідне розпорядження від начальника ТЦК.