Мобілізація в Україні: у ТЦК пояснили, чому повістки вручають саме на вулиці

У ТЦК наголошують, що діють в рамках закону

Мобілізація в Україні
Чому багато повісток зараз вручають саме на вулиці - роз'яснення ТЦК

В Україні вручення повісток на вулиці стало вже звичайним явищем, оскільки загальна мобілізація продовжується. Проте це часто викликає питання у громадян. Іноді представники ТЦК поводяться коректно.

Чому більшість повісток вручається саме на вулиці, розповіли у ТЦК. Там наголошують, що діють в рамках закону. 

Уточнення даних

У більшості випадків повістки на вулиці вручають для уточнення даних у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки та проходження медкомісії. Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів речник ТЦК та СП Полтавської області Роман Істомін.

"Повістки, які вручають найчастіше - це з метою перевірки військово-облікових даних. Є так звані "бойові", чи правильно їх називати "мобілізаційне розпорядження". Це те, що стосується мобілізації, і цим не лише ТЦК займається, оскільки це загальнодержавний захід", - наголосив Істомін.

Чому вручають саме на вулиці 

Закон не вказує, де саме представники ТЦК можуть вручати повістки. Звичайно ж, насамперед їх доставляють за місцем проживання. Але не всі військовозобов'язані вчасно повідомляють про зміну своїх даних, у тому числі місце фактичного проживання.

"Можуть бути й об'єктивні підстави, це внутрішньо переміщені особи (ВПО), які не мали можливості там знятися з військового обліку і тут встати. Але багато громадян, які переїхали умовно до Києва, там вони живуть, працюють і за місцем проживання ми не знаходимо цієї людини. Тому як метод оповіщення військовозобов'язаних почалися вручення повісток у людних місцях. Це в рамках закону", - пояснив Істомін.

Не автоматичне відправлення до армії

За словами керівника Львівського обласного ТЦК та СП Олександра Тищенка, зараз добровільно до військкомату приходить близько 20% від планового завдання, яке мають виконати. Він додав, що мобілізація може бути під загрозою.

"Якщо не буде цих розшуків, відправки для уточнення даних, то мобілізація може бути під загрозою. Прихід до ТЦК – це не автоматичне відправлення до армії. Потрібно розуміти, що це ціла низка процедур, а також медичний огляд. І ті, хто має законні підстави, за станом здоров'я чи іншими причинами не бути мобілізованими, точно не потраплять до армії. Буває, що вручають людині повістку на вулиці, вона приходить до ТЦК, а виявляється у неї троє дітей чи інвалідність. Запитуєш, чому не прийшли та не оновили дані, а у відповідь: "Я боюся". Інвалідність, як і сімейні обставини, - Це повне право на відстрочку", - розповів Тищенко у коментарі Leopolis News.

Що відбувається після вручення повістки

На повістці вказано дату та час прибуття до ТЦК для уточнення військово-облікових даних. З собою треба взяти військові та особисті документи. Якщо є підстави для отримання відстрочки – треба взяти й ці документи. Якщо громадянин немає права на відстрочку, його направляють на проходження військово-лікарської комісії, щоб визначити ступінь придатності. Комісія визнає його придатним чи непридатним.

"Обмежено придатні військовозобов'язані не можуть проходити службу у певних військових частинах - це десантно-штурмові війська, ССО. Але це не означає, що він не придатний для проходження термінової служби у ЗСУ в цілому. Ходить міф, що почали викликати обмежено придатних, оскільки закінчилися придатні. Ні. Вони й раніше підлягали призову, і це не є чимось незвичайним в умовах повномасштабного вторгнення", - наголосив Істомін.

Рада подовжила мобілізацію та воєнний стан в Україні

27 липня парламент підтримав обидва президентські законопроєкти - №9532 і №9533. Згідно з ними, дія воєнного стану та загальної мобілізації продовжена на 90 діб - до 15 листопада 2023 року.  

Раніше ми писали, що Зеленський запропонував Раді продовжити воєнний стан та загальну мобілізацію. Крім того, на Львівщині офіцер зняв 40 людей з військового обліку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube