Мобілізація в Україні: військових строкової служби чекають зміни з 1 серпня

Незабаром строковики можуть бути мобілізовані за бажанням, але за певних умов

Мобілізація строковиків
Уряд підготував зміни для військових строкової служби

В Україні триває загальна мобілізація. Вже з серпня строковики зможуть добровільно перевестися в категорію мобілізованих.

Про це йдеться на сайті Кабінету міністрів України. Ще наприкінці червня набув чинності Закон №3161-IX. Він передбачає, що військовослужбовці строкової військової служби можуть добровільно стати мобілізованими, але за умов:

  • Строк їхньої військової служби закінчився під час воєнного стану;
  • Військова служба продовжена понад установлені строки;
  • Під час воєнного стану вони прослужили не менше шести місяців.

Також Закон передбачає запровадження щомісячної додаткової винагороди для строковиків. Така норма набуде чинності вже 1 серпня 2023 року.

"Категорично заборонено направляти у зону активних бойових дій військовослужбовців, призваних по мобілізації, які не пройшли початкової підготовки, яка має тривати не менше одного місяця", - зазначив бригадний генерал Олексій Харченко.

Відпустки та виплати для військових під час воєнного стану

Згідно із Законом, термін, на який військовослужбовець може йти у відпустку, збільшено до 30 діб на рік. Відпустка буде надаватись частинами, відповідно до законодавства, не більше 15 календарних днів. Мінімальна тривалість відпустки не встановлена. Ті військовослужбовці, які використали 10 діб основної щорічної відпустки до набрання чинності даного Закону, мають право ще на 20 діб відпустки до кінця календарного року. Кожна із частин відпусток надається без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Крім зазначених 30 діб, військовослужбовцям також може надаватися відпустка за сімейними обставинами терміном до 10 днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Не забули й про військовослужбовців строкової військової служби, їм також надається відпустка до 30 діб на рік без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Ці відпустки надаються за умови одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу. З метою дотримання даної норми керівниками підрозділів буде складено графік відпусток військовослужбовців.

В даному документі передбачена канікулярна відпустка курсантам вищих навчальних закладів: зимова – тривалістю не більше 10 календарних днів та літня – не більше 20 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець. Відповідно до цієї норми Закону, курсанти-прикордонники уже почали вибувати у літні відпустки.

Також, відповідно до нового законодавства, невикористана відпустка в поточному році не переноситься на наступний рік. При цьому за невикористану відпустку передбачено нарахування компенсації при звільненні з військової служби.

Однією з новацій законодавства є запровадження нового виду відпустки – для лікування у зв’язку з пораненням. Тривалість такої відпустки визначається характером поранення (контузії, травми або каліцтва).

Законом також визначено розміри додаткових виплат військовослужбовцям:

  • по 100 000 гривень пораненим, які перебувають на лікуванні, полоненим, безвісно відсутнім, інтернованим, загиблим;
  • від 30000 до 100000 гривень – військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях та виконують інші визначені завдання;
  • 6000 гривень – військовослужбовцям строкової військової служби;
  • 2350 гривень – курсантам.

Умови та порядок нарахування даних виплат Уряд має встановити до кінця липня. Також Законом визначено, що поранені військовослужбовці, визнані непридатними до військової служби і зараховані в розпорядження відповідних командирів, отримуватимуть два місяці виплати за останньою займаною посадою, з 3-го місяця до завершення дії розпорядження – додаткову виплату 20 100 грн.

Нагадаємо, що не всі чоловіки, які підлягають мобілізації, будуть служити на фронті. Певні категорії можуть проходити військову службу за місцем проживанням. Попри воєнний стан діє норма закону, яка надає таке право. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Бажаю, щоб гроші прийшли в моє життя: посадовець ДМС написав листа собі і почав збагачуватися на ухилянтах

Чому російська армія може зіткнутися з труднощами: ISW прокоментували інтерв'ю Сирського

У Польщі готуються до осіннього напливу українських біженців

Коли F-16 застосовуватимуть в Україні: в ОП розкрили терміни

Трамп розкрив деталі телефонної розмови із Зеленським: прозвучало про закінчення війни в Україні

Укренерго повідомило про відключення електроенергії 26 липня: світло будуть вимикати майже увесь день

Підігрує російській пропаганді: у Міненерго попросили СБУ розібратися з Железняком

Антимонопольний комітет дозволив купити lifecell мільярдеру з Франції

Побацим-побацим: герой відомого мему повернувся з Польщі і понад два роки воює за фронті

З 1 серпня цифрова транспортна карта подорожчає до 50 гривень: як зекономити

Символ вдячності за працю: кияни просять встановити пам'ятник Ірині Фаріон

Температура падає дуже швидко, невже зі спекою покінчено - прогноз погоди в на 26 липня

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube