Побили та влаштували стрілянину. У мережі з'явилося відео "вручення повістки" у Дніпрі, поліція проводить перевірку

Люди у військовій формі бігли за чоловіком та оточили його

Вручення повістки у Дніпрі
У Дніпрі чоловіку вручили повістку зі стріляниною та побиттям. Колаж: Інформатор

У Дніпрі люди у військовій формі переслідували чоловіка, ймовірно, щоб вручити йому повістку. За ним бігли, стріляли, після чого навіть побили. 

Інцидент потрапив на відео. Його опублікували місцеві Telegram-канали.

З відеоролику та зі слів очевидиці стало відомо, що близько п’ятьох військових, які, можливо, є співробітниками ТЦК, у парковій зоні женуться за одним чоловіком задля вручення повістки у військкомат. Від нього вимагали лягти на землю, а також було чутно, як один іншому наказував стріляти по ногах призовнику.

Чоловік, який тікав, запитав, з якої причини за ним почали погоню, а також запропонував викликати поліцію. Натомість його оточили, щоб він не зміг втекти.

Після цього один з військових підняв руку та зробив постріл у повітря. Далі свідки побачили, що “затриманого” повалили на землю і почали бити.

У поліції повідомили, що зареєстрували матеріал, проводять перевірку і встановлюють учасників події, пише "Українська правда"

Як правильно мають вручати повістки військовозобов’язаним

Під час дії воєнного стану в Україні повістку може отримати будь-який чоловік віком від 18 до 60 років. Законодавством на сьогодні не визначений порядок, де можна чи не можна вручати повістку. Фактично її можуть вручити особисто в руки в будь-якому місці: на вулиці, блокпосту, робочому місці, за місцем проживання. Вручати її мають право:

  • представник органу місцевого самоврядування,
  • керівник підприємства, установи, організації, де працює військовозобов’язаний,
  • управителі багатоквартирних будинків,
  • посадові особи ТЦК.

Щоб вручити комусь повістку, слід спершу встановити особу цієї людини. Тому під час воєнного стану треба завжди носити зі собою документи, а в разі запиту надавати їх для перевірки уповноваженій особі - тобто поліцейським.

Водночас в Україні доволі часто представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки порушують права людини. Трапляються випадки, коли військовозобов’язаним вручають повістки прямо на вулиці. Згодом їх примусово доправляють до ТЦК для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) або ж "уточнення даних".

Адвокати розповіли, як потрібно реагувати на такі дії та чого робити категорично не можна. У Міноборони раніше наголошували, що громадяни, які зіштовхнулися з проблемами у взаємодії з представниками ТЦК та СП можуть звертатися: 

  • за номером 0 800 31 01 79;
  • на електронну пошту tckreport@gmail.com;
  • на чат-бот в Telegram.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube