Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Завдання психолога — налагодити контакт з дитиною, зрозуміти, що з нею трапилось
В Україні з’явиться реєстр психологів, навчених працювати з дітьми, які постраждали від насильства. Спеціалісти допомагатимуть правоохоронним органам ефективно розслідувати злочини, а також — суду під час розгляду справи. Їхня мета — зробити процес менш травмувальним для дитини, максимально ефективним, аби її права були захищеними й винних притягнули до відповідальності.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство юстиції України.
Запуск реєстру мав відбутися до 2023 року. Через війну, цей процес вирішили пришвидшити. Кількість повідомлень про дітей, які постраждали від військових злочинів, зростає. Тож є потреба забезпечити доступ психологів до слідчих дій на території всієї країни — як офлайн, так і онлайн, — щоб надати дітям необхідну допомогу, а також мінімізувати ризик повторної травми. До реєстру відбиратимуть психологів, які мають вищу психологічну освіту, досвід роботи з дітьми, високу готовність та мотивацію працювати.
«У психолога є завдання — налагодити контакт з дитиною, зрозуміти, що з нею трапилось. Якщо психолог бачить, що дитина не готова відповідати на те чи інше питання, то він не буде його повторювати багато разів. Участь психолога в допиті дитини — це запорука отримання якісних доказів», — розповідає начальниця Департаменту захисту прав дітей та протидії насильству Офісу Генерального прокурора України Юлія Усенко.
Окрім зазначеного вище, введення реєстру психологів також допоможе у подоланні й інших наслідків війни в Україні, зокрема сплеску дитячої злочинності.
«Своєчасність і важливість створення реєстру психологів полягає ще й у тому, що ми зараз живемо в умовах війни. З одного боку, це допомога у розслідуванні воєнних злочинів. З іншого – це робота з підлітками у конфлікті із законом. У час війни статистично відбувається сплеск дитячої злочинності. Психологи – це ті люди, які фахово розуміють, які фактори призвели до правопорушення, можуть рекомендувати вектори подальшої роботи з такими підлітками, зокрема і в межах програм відновного правосуддя», - прокоментував очільник директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України, Олександр Олійник.
Порядок реалізації пілотного проєкту щодо залучення психологів до кримінальних проваджень за участі дітей, знаходиться на завершальному етапі погодження.
Нагадаємо, психологічної допомоги потребують 60% українців. Крім того, у 12 містах України працюють мобільні бригади, які допомагають потерпілим від насильства під час війни.
Також Інформатор писав, як отримати допомогу жінкам та дівчатам, які постраждали від війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.