В Румунії змінився візовий режим, який вплине на працевлаштування українців: деталі

Румунія входить до шенгену і у зв’язку з цим змінюються правила візового режиму, які вплинуть на працевлаштуванні українців

Румунія, біженці
Румунія частково вступила до Шенгенської зони

31 березня Румунія офіційно частково вступила до Шенгенської зони. З 1 квітня 2024 року країна почала видавати шенгенські візи типу C. Про це 9 квітня пише finance.ua.

Повідомляється, що громадяни України, які їдуть на роботу в Румунію за біометричним паспортом, тепер мають враховувати дні за безвізом. Натомість в цей період можна працювати в країні без додаткових дозволів на роботу.

«До 31 березня громадяни України могли відвідувати Румунію в рамках безвізового режиму з ЄС також без віз, але час їхнього перебування не зараховувався до загального терміну знаходження в Євросоюзі», - пояснюють фахівці.

Відтепер умови безвізу України з ЄС дозволяють українцям перебувати Румунії не більше 90 днів за 180 днів, якщо вони не отримують посвідку на проживання чи тимчасовий захист.

«Це єдина відмінність, яка стосуватиметься громадян України, які планують відвідувати, перебувати чи працювати в Румунії. В цілому, Румунія залишається країною в ЄС, де найпростіше легалізуватися і працевлаштуватися для громадян України», - коментує нововведення керівниця міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Маргарита Нестеренко.

Для того, щоби залишитися в країні довше, слід отримати статус тимчасового захисту. Його в Румунії дають громадянам України незалежно від того, де вони були на початок повномасштабної війни.

Навіть якщо вони вже користувалася прихистком в іншій країні ЄС або мали візи чи посвідки на проживання в інших європейських країнах.
Ще один варіант — можна працювати на підставі біометрії 3 місяці, не отримуючи статус тимчасової охорони. А далі - подати документи на посвідку на проживання.

Румунія у 2024 році не виділила фінансову допомогу для біженців з України

У 2024 році влада Румунії не виділила жодної фінансової допомоги українським біженцям. Шукачі притулку востаннє отримували виплати в лютому, однак це кошти, перераховані за кінець 2023 року. Зараз у розпорядника, Генеральної інспекції з надзвичайних ситуацій (IGSU), немає грошей на відповідні цілі.

Щодо витрат за січень і лютий 2024 року інспекція вже вжила певних "кроків". Однак коли надійдуть кошти наразі невідомо. 

Журналісти нагадали, що допомога українським біженцям була затримана минулого року через дефіцит бюджету. Це призвело до протестів кількох десятків українців, які вони влаштували під будівлею Мінфіну Румунії у листопаді 2023 року. У травні 2023 року Рамона Кіріак, голова представництва Європейської комісії в Румунії, зазначила, що Бухарест також має доступ до європейських фондів для вирішення проблеми з виплатами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube