В Раді розробили новий законопроєкт, який дозволить українцям користуватись роумінгом в ЄС за домашніми тарифами: деталі

Читать на русском

Наразі законопроєкт чекає першого читання

Читать на русском
Можливо, українці зможуть користуватись роумінгом в ЄС за домашніми тарифами
Можливо, українці зможуть користуватись роумінгом в ЄС за домашніми тарифами

Наразі законопроєкт чекає першого читання

Робоча група з питань приєднання України до політики ЄС «Roam-Like-At-Homе» розробила новий законопроєкт. Пропонується внести зміни до Законів України з регулювання у сферах електронних комунікацій. Що може змінитися?

Новий законопроєкт пропонує внести зміни до Законів України «Про електронні комунікації» та «Про Національну комісію, що здійснює регулювання у сферах електронних комунікацій» (НКЕК). Це дозволить українцям користуватись роумінгом в ЄС за домашніми тарифами.

Відповідно до запропонованих змін:

  • НКЕК буде встановлювати єдині граничні тарифи із завершення голосового дзвінка на мережі мобільного зв’язку, що надходить із номерів ЄС чи номерів України, які перебувають у роумінгу в ЄС. Граничні тарифи переглядатимуть щорічно та оновлюватимуть їх до першого січня кожного року.
  • Оператори звʼязку не стягуватимуть жодної доплати до домашньої роздрібної ціни з користувачів роумінгу в країнах ЄС за дзвінки, СМС чи послуги з передачі даних (інтернет).
  • Оператори не можуть пропонувати абонентам послуги роумінгу на умовах менш вигідних, ніж ті, що пропонуються для тих же послуг в домашній мережі. Зокрема, якщо таке ж покоління мережі та технологій доступні у гостьовій мережі, оператор зобовʼязаний надати користувачам доступ до них.
  • Постачальники послуг роумінгу можуть запропонувати іншу систему тарифікації і користувачі можуть обрати її за бажанням. Проте оператори зобовʼязані забезпечити абонентам можливість безоплатного повернення до сплати лише домашньої роздрібної ціни.
  • Оператори повинні уникати необґрунтованих затримок переходу та реєстрації телефонів користувачів роумінгу між мережами при перетині кордонів.
  • Мобільні оператори можуть застосовувати політику добросовісного користування з метою запобігання зловживанням або аномальному споживанню послуг роумінгу. Наприклад, якщо абонент користується послугами роумінгу постійно, а не лише під час короткочасних подорожей.
  • Постачальники послуг можуть застосовувати додаткову плату за споживання послуг роумінгу, що перевищує будь-які обмеження відповідно до будь-якої політики добросовісного користування. Правила застосування додаткових доплат визначаються НКЕК.
  • Після перетину користувачем кордону оператор зобовʼязаний повідомити його про тарифи роумінгу та політику добросовісного користування, а у випадку вичерпання ліміту споживання послуг надіслати абоненту сповіщення.

Наразі законопроєкт чекає першого читання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.