В операції на Курщині беруть участь тисячі українських військових: в AFP назвали мету Києва

В AFP розкрили деталі операції ЗСУ на Курщині та пояснили, чи буде Україна анексувати російські території

ЗСУ
Яка мета наступу України в Курській області РФ, написали в ЗМІ

В операції на території Росії беруть участь тисячі українських військових. При цьому Україна не планує анексувати території росіян. У Києва інша мета, яка полягає в дестабілізації ситуації у РФ. 

Про це заявили в AFP з посиланням на неназваного високопоставленого українського чиновника. За словами джерела, метою операції України є дестабілізація ситуації в Росії, а також демонстрація слабких сторін РФ.   

"Ми йдемо в наступ. Мета - розтягнути позиції противника, завдати максимальних втрат і дестабілізувати ситуацію в Росії, оскільки вони не в змозі захистити свій кордон", - заявив український чиновник.   

Він також додав, що в цій операції беруть участь тисячі військових. У матеріалі звертають увагу на те, що попри те, що офіційно Київ не зробив заяви щодо подій у РФ, Володимир Зеленський під час свого звернення заявив про "заштовхування війни на територію агресора".     

У виданні називають цей прорив українських сил одним з найбільших та успішніших наступів Києва за період повномасштабної війни. Зазначається, що ЗСУ таким чином змусили російську армію залучити резерви та додаткову техніку, хоча жодна сторона не надала точних деталей щодо введених сил.   

Моральний дух українців   

Посадовець також розповів журналістам, що ця операція "підняла наш моральний дух, моральний дух української армії, держави та суспільства". Адже це показало, що Київ може йти в наступ та рухатися вперед. При цьому це також демонструє, що в росіян є проблеми з координацією, готовністю до дій. Однак на фронті, заявив посадовець, ситуація не дуже змінилася.   

"Ситуація в основному не змінилася. Їх тиск на сході триває, вони не відводять війська звідти", - зазначив український посадовець.     

Він також зазначив, що українські сили не планують анексувати російські території. Україна діятиме відповідно до міжнародного права. Також, за його словами, Україна не планує створювати проблеми для ядерної безпеки.   

При цьому зауважується, що західні партнери точно брали участь у плануванні операції. До таких висновків експерти дійшли, враховуючи, наскільки активно використовується західна зброя.

Як операція в Курській області впливає на війну   

Раніше у звіті Інституту вивчення війни (ISW) експерти зауважили, що Кремль "применшує масштаби вторгнення в Курську область", щоб запобігти паніці в країни. Близьке до комітету з оборони Ради Федерації РФ джерело заявило, що адміністрація президента Росії рекомендувала російським депутатам і сенаторам не коментувати події в Курській області "до особливого розпорядження".   

При цьому експерт німецького видання Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке назвав операцію ЗСУ в Курській області РФ дуже ризикованою, адже бійцям ЗСУ колись доведеться покинути територію РФ. Аналітик припускає, що буде можливий і міжнародний тиск. Експерт заявив, що він не розуміє української стратегії. 

"Якщо у вас насправді є 5000 свіжих солдатів, плюс техніка, чому б не прорвати російський фронт у Харкові, Луганську, Донецьку чи Запоріжжі? Тому не обманюймо себе. Звичайно, Україні доведеться відійти з Росії. Можливо, не відразу, але точно в контексті мирних переговорів і під міжнародним тиском", - заявив він. 

Проте експерт додав, що ця операція змінює правила російсько-української війни. В цьому контексті аналітик назвав операцію одним з найперспективнішим кроком, який можна було придумати в Києві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube