Російські пропагандисти звинуватили ЗСУ в неспортивній поведінці через наступ в Курській області (відео)

Країна-окупант щосили намагається знецінити успіхи ЗСУ, адже зупинити наступ України поки що не виходить

Курська область, російський пропагандист
Російський пропагандист заявив, що "російські перемоги" – це огого! А українські успіхи в Курській області - нібито нісенітниця

Російські пропагандисти дуже засмучені українським наступом у Курській області РФ. 10 років вони були впевнені, що Росії можна вести війну на території України, а от навпаки – у жодному разі. Тепер, коли шаблон порвався, вони намагаються переконати населення РФ, що їхня армія "чесно" напала на Україну, а ось ЗСУ в Курській області нібито поводяться "підло" та "неспортивно".

Порцію марення на цю тему видав один із гостей в ефірі чергової пропагандистської програми "60 хвилин" з Ольгою Скабеєвою на федеральному каналі "Росія 1". Депутат Держдуми від путінської "Єдиної Росії" Олег Матвейчев жалівся, що Україна "підло напала" та намагався придумати хоч якісь аргументи, щоб знецінити успіхи ЗСУ. І, здається, досяг небувалого рівня абсурду. Він фактично визнав, що РФ провалила оборону Курської області та не підготувалася. Але, за його логікою, наступати в цьому випадку не можна було, бо - нібито нечесно.

"Наші перемоги - це перемоги над укріпрайонами, над озброєним до зубів противником натовською технікою! Вони зайшли на територію мирних сіл, де (нібито) люди похилого віку були одні й діти. Але їм це зовсім не важливо, важливо показати прапор український над селом, показати, що вони на території Росії. Підла поведінка, неспортивна, невійськова!" - жалюгідно казав він.

Нагадаємо, що спікер Держдепу США Метью Міллер 7 серпня назвав "іронічними" заяви російської влади щодо "української провокації" у Курській області, якщо врахувати, що Росія порушила територіальну цілісність та суверенітет України, починаючи з 2014 року.

Курський наступ та його ризики

Як писав Інформатор, у ніч на 6 серпня ЗСУ увійшли на територію Росії в районі міста Суджа, населення якої становить близько п’яти тисяч осіб. Вже до вечора 7 серпня вони просунулися вглиб території, обходячи Суджу з двох напрямків: північно-східного і південно-східного. ЗСУ захопили прикордонний пропускний пункт і газовимірювальну станцію, розташовану за декілька сотень метрів за ним.

У ніч з 9 на 10 серпня російська влада оголосила на території Брянської, Курської та Бєлгородської областей режим так званої "контртерористичної операції", пояснюючи це "загрозою з боку України". Також повідомлялося, що через ситуацію в Курській області окупанти вирішили передислокувати оперативні резерви з різних напрямків фронту у Курську область, де наразі тривають бої. 

Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що українські війська досягли території Росії у Курській області на відстані 35 км від міжнародного кордону з Сумською областю України. Однак не всю територію між кордоном та фронтом українські сили контролюють, наголосили експерти.

Успіх України в Курській області може бути пов'язаний із продуманою тактикою використання дронів та РЕБ, вважає Forbes. У результаті війська РФ, принаймні спочатку, не могли використовувати свої дрони для розвідки та коригування вогню, а також для ударів по техніці та живій силі ЗСУ. А українські війська в цей час змогли випустити в небо "цілий рій ударних FPV-дронів", атакуючи техніку та позиції РФ і просуваючись вглиб території.

Як пише The Times з посиланням на українські джерела, які знайомі з ходом планування операції, протягом кількох місяців Зеленський тиснув на військове керівництво, щоб спланувати та розпочати наступ на Курську область. Україна, зазначає видання, атакувала б Курську область навіть у тому випадку, якби Захід був проти такої операції. Головне завдання України – змінити наратив про те, що "Україна програє війну".

Начальник Генштабу РФ Валерій Герасимов пообіцяв російському диктатору Володимиру Путіну, що російська армія розгромить ЗСУ в Курській області і вийде на кордон РФ. Експерт німецького видання Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке вважає, що операція України у Курській області є дуже ризикованою, враховуючи, що бійцям ЗСУ колись доведеться покинути територію РФ. Можливо, навіть під міжнародним тиском. Водночас цей наступ змінює "правила гри", визнає Рьопке.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube