Курський наступ: в ISW пояснили, чого Кремль применшує масштаби вторгнення ЗСУ

Російську владу розкритикували за те, що та оголосила антитерористичну операцію замість воєнного стану

Бої в Курську
Путін утримується від офіційного оголошення стану війни у РФ

Кремль оголосив контртерористичну операцію, а не воєнний стан, в трьох прикордонних регіонах, ймовірно, для того, щоб применшити масштаби вторгнення в Курську область. А також, щоб запобігти паніці або негативній реакції всередині країни. Окрім того! російська влада демонструє небажання вживати більш радикальних заходів у відповідь на ситуацію, що склалася.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики нагадали, що російське опозиційне видання "Верстка" повідомило, що джерело, близьке до комітету з оборони Ради Федерації РФ, заявило, що адміністрація президента Росії рекомендувала російським депутатам і сенаторам не коментувати події в Курській області "до особливого розпорядження" або обговорювати їх якомога коротше і посилатися лише на офіційні заяви.

Російські так звані військкори пропонували Кремлю офіційно оголосити війну Україні. Також вони критикували владу РФ за те, що та не оголосила воєнний стан замість антитерористичної операції.

Оголошення воєнного стану, зокрема, дозволило б російській владі вжити більш радикальних заходів, таких як заборона мітингів і демонстрацій, введення комендантської години та організація виробництва оборонної продукції для військових. В ISW наголошують, що осійський диктатор Володимир Путін утримується від офіційного оголошення стану війни, неодноразово демонстрував своє небажання повністю перевести російське суспільство на військові рейки й відмовився від оголошення загальної мобілізації, щоб запобігти внутрішньому невдоволенню, яке могло б поставити під загрозу стабільність путінського режиму.

Аналітики ISW вважають, що, ймовірно, Путін призначив Бортнікова керівником контртерористичної операції, тому що Бортніков раніше зарекомендував себе як ефективний менеджер під час криз, які загрожували внутрішній стабільності Росії та кремлівському режиму. Експерти кажуть, що складна система управління антитерористичної операції ФСБ під проводом Бортнікова може знизити ефективність російської відповіді на українську операцію.

Бої в Курській області
Бої в Курській області

Курський наступ

Як писав Інформатор, у ніч на 6 серпня ЗСУ увійшли на територію Росії в районі міста Суджа, населення якої становить близько п’яти тисяч осіб. Вже до вечора 7 серпня вони просунулися вглиб території, обходячи Суджу з двох напрямків: північно-східного і південно-східного. ЗСУ захопили прикордонний пропускний пункт і газовимірювальну станцію, розташовану за декілька сотень метрів за ним.

У ніч з 9 на 10 серпня російська влада оголосила на території Брянської, Курської та Бєлгородської областей режим так званої "контртерористичної операції", пояснюючи це "загрозою з боку України". Також повідомлялося, що через ситуацію в Курській області окупанти вирішили передислокувати оперативні резерви з різних напрямків фронту у Курську область, де наразі тривають бої. 

Як пише The Times з посиланням на українські джерела, які знайомі з ходом планування операції, протягом кількох місяців Зеленський тиснув на військове керівництво, щоб спланувати та розпочати наступ на Курську область. Україна, зазначає видання, атакувала б Курську область навіть у тому випадку, якби Захід був проти такої операції. Головне завдання України – змінити наратив про те, що "Україна програє війну".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube