Росіяни говорять про нове просування ЗСУ у Курській області, з'явилося відео з українським прапором у селі Гуєво

За словами росіян, ЗСУ були помічені ще у двох районах області

Курська область, село гуєво, український прапор, бійці ЗСУ
У соцмережах поширилося відео встановлення українського прапора над сільрадою села Гуєво у Курській області

Українські війська не припиняють наступ у Курській області РФ. Оскільки керівництво ВСУ не коментує бойові дії на території Росії, про це можна судити за непрямими свідченнями та заявами влади РФ. Зокрема, у соцмережах з'явилося відео, де знято, як український прапор встановили у селі Гуєво Курської області.

На кадрах видно, що бійці з українськими відзнаками скинули на землю російський прапор і встановлюють замість нього український. На цей час перевірити інформацію про те, коли було знято відео, немає можливості.

Село Гуєво знаходиться на річці Псел та її притоці Гуйва. Це 3,5 км від російсько-українського кордону, 96 км на південний захід від Курська, та 10,5 км на південь від районного центру  міста Суджа.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/137113

Окрім того, ЗСУ увійшли до Біловського району Курської області. Про це у відеозверненні повідомив голова району Микола Волобуєв.

"На жаль, події, які відбулися вчора після заходу диверсійних розвідувальних груп на нашу територію, створили багато метушні та паніки. Нині ситуація стабільна, але дуже напружена", - сказав Волобуєв.

Він закликав мешканців, які вже виїхали із району, не повертатися. Тим, хто хоче виїхати, голова району рекомендував звертатися до влади чи до МНС. За його словами, людей вивезуть автобусами.

Тимчасово виконуючий обов'язки губернатора Курської області Олексій Смирнов підтвердив, що до Біловського району заходили українські військові. Але, за його словами, російським силам нібито удалося стабілізувати ситуацію.

"На даний момент у Біловському та Обоянському районах немає жодних бойових зіткнень, прикордонники та військові захищають кордон. Наші війська роблять все необхідне для захисту мирного населення", - стверджує Смирнов.

Курський наступ

Як писав Інформатор, у ніч на 6 серпня ЗСУ увійшли на територію Росії в районі міста Суджа, населення якої становить близько п’яти тисяч осіб. Вже до вечора 7 серпня вони просунулися вглиб території, обходячи Суджу з двох напрямків: північно-східного і південно-східного. ЗСУ захопили прикордонний пропускний пункт і газовимірювальну станцію, розташовану за декілька сотень метрів за ним.

У ніч з 9 на 10 серпня російська влада оголосила на території Брянської, Курської та Бєлгородської областей режим так званої "контртерористичної операції", пояснюючи це "загрозою з боку України". Також повідомлялося, що через ситуацію в Курській області окупанти вирішили передислокувати оперативні резерви з різних напрямків фронту у Курську область, де наразі тривають бої. 

Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що українські війська досягли території Росії у Курській області на відстані 35 км від міжнародного кордону з Сумською областю України. Однак не всю територію між кордоном та фронтом українські сили контролюють, наголосили експерти.

Успіх України в Курській області може бути пов'язаний із продуманою тактикою використання дронів та РЕБ, вважає Forbes. У результаті війська РФ, принаймні спочатку, не могли використовувати свої дрони для розвідки та коригування вогню, а також для ударів по техніці та живій силі ЗСУ. А українські війська в цей час змогли випустити в небо "цілий рій ударних FPV-дронів", атакуючи техніку та позиції РФ і просуваючись вглиб території.

Як пише The Times з посиланням на українські джерела, які знайомі з ходом планування операції, протягом кількох місяців Зеленський тиснув на військове керівництво, щоб спланувати та розпочати наступ на Курську область. Україна, зазначає видання, атакувала б Курську область навіть у тому випадку, якби Захід був проти такої операції. Головне завдання України – змінити наратив про те, що "Україна програє війну".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube