Азов обороняв Маріуполь у 2022 році із обмеженими ресурсами та застарілими зразками озброєння
Петиція, що закликала сприяти розблокуванню постачання західної зброї та допомоги 12-й бригаді спецпризначення "Азов", не знайшла підтримки на сайті Офісу Президента. Її автори посилалися на те, що США самі забороняють постачання озброєння "Азову". Ця заборона ґрунтується на поправках до американського законодавства, які блокують надання зброї, навчання та іншої допомоги цьому батальйону.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби "Азова". У бригаді нагадують, що їхні бійці обороняли Маріуполь у 2022 році з обмеженими ресурсами та застарілими зразками озброєння. Це стало наслідком поправок у законах США, які діють з 2017-го року, і блокують надання зброї та забезпечення навчання чи іншої допомоги для батальйону "Азов".
"Публікація петиції, що закликає політичне керівництво України докласти всіх зусиль, щоб поправку про заборону надання "Азову" американської зброї було вилучено із законів США про консолідовані асигнування, було відхилено", - йдеться в повідомленні. Уточнюється, що Сайт офіційного президента України двічі відхилив петицію".
В "Азові" додали, попри те, що батальйон неодноразово демонстрував свій професіоналізм та ефективність, поширення російської пропаганди продовжує сприяти обмеженню доступу до сучасної західної зброї.
"Азов" довів кров'ю свій професіоналізм і рішучість у відбитті російської агресії. Бійці 12-ої бригади "Азов" щодня захищають цивілізований світ і потребують підтримки для отримання сучасного західного озброєння", - заявили у бригаді.
19 квітня, командир "Азову" Денис Прокопенко (Редіс) закликав скасувати поправки до законодавства США, що забороняють передавати західну зброю його військовому підрозділу. Він закликав США скасувати заборону на зброю для азовців, оскільки це є ударом по обороноздатності України.
Командир бригади зазначив, що У 2015 році конгресмен Джон Коньєрс-молодший, демократ від штату Мічиган, запропонував дану поправку до Закону про асигнування Міністерства оборони на фінансовий рік, що закінчувався 30 вересня 2016 року. Конгресмен вніс цю пропозицію, зазначивши, що журнал Foreign Affairs, а також "інші провідні ЗМІ" охарактеризували батальйон "Азов" як "відверто неонацистський" і "фашистський". Прокопенко наголосив, що сам факт існування подібних поправок та заборон, не лише не дозволяє "Азову" ще ефективніше виконувати поставлені бойові завдання, а є ударом по обороноздатності нашої держави, ганьбить імідж України на міжнародній арені та є принизливим для всього українського війська.
Нагадаємо, в березні Донецьку окупанти влаштували судилище над полоненими бійцями Азову за нібито "військові злочини проти "ДНР". Дев'ятьом бійцям дали великі тюремні терміни ув'язнення. За інформацією Дениса Прокопенка, у російському полоні досі знаходяться понад 900 його побратимів, з якими він захищав Маріуполь. Вони перебувають у неволі вже більш як півтора року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.