В МОЗ дали рекомендації для здорового сну

Декілька рекомендацій, щоб покращити сон

В МОЗ дали рекомендації для здорового сну

Новорічна ніч, Різдво і тривалі вихідні — це гарний привід для відпочинку і святкувань, але після них іноді буває важко відновити звичний режим сну. Тому в Міністерстві охорони здоров'я дали декілька рекомендацій для того, щоб швидше увійти у звичний робочий графік.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на пресслужбу Центру громадського здоров'я України.

Рекомендації для поліпшення сну:

  • відновити свій звичний графік сну за кілька днів до першого робочого дня. Варто щодня лягати спати та прокидатися в один і той самий час (навіть у вихідні);
  • якщо ви полюбляєте перепочити вдень — варто за кілька днів до першого робочого дня відмовитися від денного сну, або ж спати вдень не більше 45 хвилин;
  • уникати вживання кофеїну за 6 годин до сну (кава, чай, більшість газованих напоїв, а також шоколад);
  • не зловживати алкоголем і відмовитися від куріння, особливо перед сном;
  • не вживати важку, гостру, солодку їжу за 4 години до сну. Легкий перекус цілком допустимий;
  • фізична активність корисна кожному, але не перед сном. Більше рухатися вдень, а ввечері піти на легку прогулянку;
  • зробити комфортний для себе температурний режим у спальні та регулярно її провітрювати;
  • забезпечити тишу і зменшити освітленість спальні під час сну. Забрати електронні пристрої, зокрема, телевізори, комп’ютери, смартфони зі спальні, або принаймні вимикати їх за 30 хвилин до сну.

Також потрібно пам’ятати, що дорослі мають спати щонайменше сім годин на добу. Якщо регулярно недосипати, збільшується ризик появи хронічних захворювань — діабету, серцево-судинних недуг, гіпертонії, а також ожиріння, порушень імунної системи, психічного здоров’я та інших.

Нагадаємо, раніше в МОЗ розповіли про те, що краще викинути з домашньої аптечки. В аптечці можуть лежать застарілі, неефективні, а часом і небезпечні препарати, яким давно не місце в аптечці сучасної людини.

Також Інформатор писав, що МОЗ закликає не вдаватися до лікування коронавірусу антибіотиками без рекомендацій лікаря. Антибіотики не допомагають лікувати COVID-19, і навіть можуть завдати шкоди організму.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube