Дана законодавча ініціатива надає одностатевим парам право одружуватися та всиновлювати дітей. Ухвалення закону стало результатом майже десятирічної кампанії ЛГБТ-спільноти за шлюбну рівність.
Видання зазначає, що грецьке суспільство при цьому - досить консервативне. Греція стала ледь не першою православною християнською державою, яка дозволила такі шлюби. При цьому Елладська православна церква виступала рішуче проти. Цікавий факт: грецька ЛГБТ-спільнота також не надто задоволена законом та вважає його досить слабким.
Переважно не підтримали закон і члени правої політсили "Нова демократія" прем'єр-міністра країни Кіріакоса Міцотакіса. Однак більшість голосів надала ліва опозиція, яка традиційно виступає за подібні речі.
"Голосування завершено: сьогодні... Греція з гордістю стане 16-ою країною ЄС, яка ухвалила закон про рівність шлюбів. Це історична віха в галузі прав людини, що відображає сучасну Грецію – прогресивну і демократичну країну, пристрасно віддану європейським цінностям", – написав прем’єр Міцотакіс в Х.
ЛГБТ в Греції: історія питання та цікаві факти
Нагадаємо, що Греція є досить консервативною та релігійною країною. Щобільше: православна віра в країні є офіційною державною релігією. Це прописано окремим пунктом в Конституції. Ним же закріплюється панівна роль Елладської православної церкви в релігійному житті Греції.
При цьому самі по собі одностатеві стосунки (перш за все гомосексуалізм) мають в країні дуже давню історію та свого роду традиції. Адже грецька історія має багато прикладів гомосексуальних відносин та відносно толерантного ставлення до цього явища. У Давній Греції, наприклад, існували певні культурні та соціальні практики, які підтримували гомосексуальні стосунки.
У військовій культурі Спарти важливим було формування близьких бойових зв'язків між чоловіками, що нерідко включало в себе і сексуальні стосунки. У деяких міфах та легендах Греції, таких як "Ганимед" або "Ахілл і Патрокл", описані сильні чоловічі стосунки, які також інтерпретуються як гомосексуальні. А в окремих містах на кшталт Афін в деякі періоди існували спеціальні свята, такі як афінські фестивалі на честь богині Афродіти, де гомосексуальні стосунки були також абсолютною нормою.
Втім, з розширенням впливу християнства та зміною політичного та соціального ландшафту в середньовіччі, грецьке суспільство стало більш консервативним і репресивним у відношенні до гомосексуалізму.
Сучасна Греція також пережила складність у відношенні до прав ЛГБТ-осіб. Хоча ЛГБТ права стали більш прогресивними в деяких аспектах, наприклад, заборонено дискримінацію на підставі сексуальної орієнтації, в грецькому суспільстві все ще досить розвинута гомофобія. Цей закон має на меті в тому числі протидію цьому.
Вже довгий час ми чуємо про потребу у 500 000 мобілізованих. Проте, що насправді думає про цю цифру ветеран війни, Юрій Гудименко, та щодо необхідних для цього 500 мільярдів гривень? Долучайтеся до нашого відео, щоб отримати обґрунтовані відповіді та зрозуміти суть цього питання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут.