У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Червневий закон, який дозволяє реєструвати шлюби одностатевих пар, набув чинності в Естонії
У перший день нового, 2024 року, в Естонії набув чинності закон, який дозволяє одностатевим парам укладати офіційний шлюб. За новими правилами, будь-які повнолітні люди мають право одружитися незалежно від статі. Якщо штамп у паспорті комусь не хочеться ставити, то як альтернативу можна укласти договір про спільне проживання.
Парламент країни ухвалив відповідний закон ще влітку, 20 червня - повідомляє ERR. З трьох країн Балтії пострадянського простору Естонія дозволила одностатеві шлюби першою.
За новим законом, одностатеві подружні можуть усиновлювати дітей. Це може бути дитина одного з подружжя за згодою другого біологічного батька чи матері. Але дитина не може мати більш як двох батьків. Права та обов'язки, що стосуються дитини, як і раніше, належать насамперед її біологічним батькам.
Якщо ж укласти не офіційний шлюб, а договір про спільне проживання, то зареєстрованим партнерам гарантують право виражатися у рішеннях, пов'язаних з їхнім партнером. Також держава враховуватиме такого партнера, притймаючи рішення про субсидії та пільги.
Улітку одружуватись хлопцям з хлопцями, а дівчатам з дівчатами дозволять також у Латвії. У дію вступить закон, який парламент прийняв у листопаді 2023 року. Але попри те, що можна буде укласти одностатеві шлюби юридично, ці пари все ж матимуть менші права, ніж різностатеве подружжя.
Шлюб, зокрема, дозволить відвідувати одне одного у лікарні. У разі смерті одного партнера інший матиме право на пенсію, яку не встиг отримати померлий. Але одностатеві пари все ще не зможуть всиновлювати дітей і можуть зіткнутися з проблемами щодо спадщини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.