Україна стала на крок ближче до одностатевих партнерств: Міноборони та Мін'юст підтримали законопроєкт

Проєкт пропонує запровадити реєстроване партнерство як добровільний союз двох повнолітніх людей однієї чи різних статей

Міністерство оборони, Міністерство юстиції, Інна Совсун
Міністерства наразі підтримують проєкт, колаж "Інформатор"

Міністерство оборони та Міністерство юстиції змінили свої позиції та вирішили підтримати законопроєкт про реєстровані партнерства. Цей проєкт пропонує запровадити реєстроване партнерство як добровільний сімейний союз двох повнолітніх людей однієї чи різних статей. Наразі готуються правки до другого читання.

Про це повідомляє народна депутатка Інна Совсун в соцмережі Facebook. Вона зазначила, що Міноборони наразі в цілому підтримують проєкт про реєстровані партнерства.

"Міноборони змінило позицію й підтримало законопроєкт про реєстровані партнерства. Але це ще не все. Міністерство юстиції, яке мало розробити альтернативний законопроєкт про партнерства, також змінило позицію. Тепер воно готове підтримати мій законопроєкт №9103 і готує до нього правки до другого читання", - йдеться у повідомленні.

Нардеп привела відповідь міністра оборони Рустема Умєрова, у якій зазначається, що законопроєкт про реєстровані партнерства підтримують у цілому. А втім, пункт про те, що заяву військового про партнерство можуть зареєструвати без його/її фактичної присутності, поки боєць виконує свої обов'язки, пропонують застосовувати лише під час воєнного стану.

Відповідь Міністерства оборони
Відповідь Міністерства оборони
Запропоновані правки щодо проєкту
Пропозиції щодо проєкту

Своєю чергою, Мін'юст оцінюють законопроєкт як "перший прогресивний крок до конструктивного діалогу із суспільством, що спрямований на створення правового механізму захисту прав людини та її основоположних свобод".

Мін'юст знайшов у законопроєкті недоліки "у частині відсутності належної юридичної визначеності", але це не завадить депутатам голосувати за нього. Якщо законопроєкт підтримають у першому читанні, Міністерство юстиції готове надати свої пропозиції щодо правок до другого читання. Якщо ж законопроєкт у першому читанні відхилять, Мін'юст буде подавати на розгляд уряду альтернативний законопроєкт.

Відповідь Міністерства юстиції
Відповідь Міністерства юстиції
Мін'юст знайшов у законопроєкті недоліки
Мін'юст знайшов у законопроєкті недоліки

"Тепер ініціатива цілковито за парламентом, який має підтримати законопроєкт у першому читанні й дати можливість Мін'юсту внести свої правки у другому. Адже досі негативні висновки цих міністерств блокували подальше просування законопроєкту в парламенті", - додала Совсун.

Проєкт про реєстровані партнерства: що відомо

26 травня президент України Володимир Зеленський відповів на петицію щодо реєстровані партнерства для одностатевих та різностатевих пар. ЇЇ підписало понад 25 тисяч українців. 

Зеленський зауважив, що Україна свідомо обрала рух назустріч європейським стандартам. Основні цінності - це демократія, верховенство права та права людини.

Екс-міністр оборони Резніков, своєю чергою, розкритикував проєкт закону щодо реєстрованого партнерства. У відомстві казали, що не мають даних про тисячі військовослужбовців, які не можуть офіційно оформити стосунки з одностатевими партнерами.

На що з'явилась офіційна відповідь тих самих військових. У громадській організації “Українські ЛГБТ+ військові за рівні права” наголосили, що лише у їхньому об'єднанні є понад 300 ЛГБТ+ військових. Активісти готові були провести двосторонню зустріч, щоб вести діалог щодо цього законопроекту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube