В чому різниця між екстреними та віяловими відключеннями світла? Роз’яснення від постачальника електроенергії

Обмеження обумовлені тим, що неможливо покрити попит споживачів

В чому різниця між екстреними та віяловими відключеннями світла? Роз’яснення від постачальника електроенергії
Розбираємось, що це значить

Відключення світла в Україні діляться на 2 типи: аварійні та стабілізаційні. Або, як їх називають ще – екстрені, локальні та віялові.  У компанії YASNO пояснили, в чому різниця і де можна дивитися графіки відключень.

Аварійні відключення можуть бути екстреними або локальними

Екстрені відбуваються, якщо через обстріли пошкоджено чи зруйновано об’єкти енергетичної інфраструктури та можуть тривати достатньо довго.

Локальні відбуваються, коли енергомережі на конкретній обмеженій території виходять з ладу. Тривалість таких відключень зазвичай не перевищує 5 годин.

На жаль, аварійні відключення неможливо передбачити. Тому графіків по них не існує. Щоб дізнатися більше про відновлення світла у таких випадках, радимо звертатися до оператора системи розподілу. Наприклад, для клієнтів ДТЕК Київські електромережі працює чатбот.

Стабілізаційні відключення, або віялові 

Вони відбуваються для балансування роботи енергомереж.

Їх ініціює НЕК Укренерго коли обсяг генерації стає менший за обсяг споживання або через пошкодження інфраструктура не може передавати споживачам необхідну потужність.

Тому поки триватиме ремонт, операторам системи розподілу доводиться тимчасово обмежувати постачання світла. Про подібні пошкодження та можливі графіки відключень ви можете дізнатися за допомогою чатботу YASNO online.

Пояснення експерта

Сьогодні в Україні продовжуються екстрені аварійні відключення світла. Графіки стабілізаційних відключень для них не актуальні.

"Будь-які обмеження споживачів обумовлені тим, що неможливо покрити попит потужностями, що є. Або не вистачає генерації, або є вузькі місця у передачі електроенергії, а резервні шляхи постачання не можуть пропустити потрібні обсяги в конкретному регіоні, щоб збалансувати там попит", — пояснив Андріан Прокіп, експерт програми "Енергетика" Українського інституту майбутнього.

Постачальники неодноразово зауважували, що відключень світла буде менше, якщо люди будуть зменшувати споживання електроенергії. В перші дні енергетичної кризи в України, коли українці дійсно активно економили електроенергію,  вдалось зменшити споживання електроенергії на чверть.  

Раніше ми повідомляли, що героїчні спроби енергетиків підкорити визначеним графікам відключення електроенергії залишаються поки безрезультатними. Чому центральні області України потерпають від знеструмлення і що заважає енергокомпаніям дотримуватись графіків відключень?

Тетяна Самойлова

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube