В Чехії збільшили виплати на житло для українських біженців: кого саме це торкнеться

Читать на русском

Підвищення фінансування стосуватиметься близько 66 тисяч українських біженців

Читать на русском
Біженці в Чехії
Перш за все, ці гроші підуть особливо вразливим родинам

Підвищення фінансування стосуватиметься близько 66 тисяч українських біженців

З 1 січня 2024 року в Чехії збільшили виплати на житло для українських біженців. Йдеться про найбільш вразливі родини, які мають статус тимчасового захисту. Підвищення фінансування торкнеться приблизно 66 тисяч українських сімей.

Це передбачено поправками до закону Lex Ukrajina, які набули чинності з початку року. Про це повідомляє чеський портал "ПроУкраїну". 

Так, у зареєстрованому житлі на одну особу виплачуватимуть 6 тисяч крон. Це приблизно 244 євро або ж 10 200 гривень. У неразеєстрованому - 4,8 тисяч крон, або 195 євро чи 9 тисяч гривень.

Досі виплати були удвічі менші – 3 тисячі крон та 2,4 тисячі крон відповідно. Максимальна виплата для сім'ї із п'яти і більше людей – 30 тисяч крон (1222 євро) та 24 тисячі крон (978 євро). Це десь 51,3 та 41 тисяча гривень відповідно.

"Збільшення витрат на житло для групи вразливих осіб серед біженців із тимчасовим захистом є ключовим. Мотивація іноземців шукати житло залежно від їхнього доходу та ситуації сприятиме їх кращій інтеграції в Чехії", – зазначив міністр праці та соціальних справ Маріан Юречка.

На цей час в Чехії вразливі верстви населення мають право на безкоштовне житло від держави необмежений час, тоді як біженці – лише на 150 днів. З 1 вересня 2024 року всі категорії людей із тимчасовим захистом зможуть проживати у наданому державою житлі до 90 днів. Після вичерпання цього терміну біженцям треба буде виїхати з безплатного житла і орендувати квартиру чи кімнату самостійно.

З 1 січня звернутися за безплатним державним гуманітарним житлом можна буде лише в KACPU. Це Регіональний центр допомоги Україні, який знаходиться в місті Острава на північному сході Чехії. Звідти біженців розселять у регіони, де будуть вільні місця. Обирати тип житла чи населений пункт не дозволятимуть.

Українці в Чехії

Нагадаємо, що Чехія є досить популярним місцем серед наших біженців. З початку війни ця країна прийняла майже 350 тисяч вимушених переселенців. З них близько 50 тисяч - це діти.

Втім, будь-які біженці є суттєвим навантаженням для економіки та соціальної сфери країни, яка їх приймає. Особливо якщо країна невелика - в Чехії мешкає близько 10,5 мільйонів осіб - а біженців багато. Тому в Празі вже починають впроваджувати програми, згідно з якими, українцям будуть платити за повернення на Батьківщину.

Проте Чехія залишається стабільним партнером і другом України. На політичній арені Київ та Прага не мають великих проблем або якихось труднощів у відносинах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.