Усе більше українців виступають проти вивчення російської мови - КМІС

Читать на русском

Російську мову не варто вивчати в школах

Читать на русском
мова, пушкін
Кардинальні зміни у всіх регіонах України

Російську мову не варто вивчати в школах

У вівторок, 12 березня, виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Антон Грушецький представив результати свіжого опитування. Воно висвітлює динаміку ставлення населення України до статусу російської мови. Впродовж 17-23 лютого 2024 року, за допомогою телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки, було опитано 1052 респонденти з різних регіонів України, крім тимчасово окупованих територій.

Про це читаємо на сайті КМІС. Ставлення до обов’язкового вивчення російської - зменшується.

Опитування показало, що в контексті війни сталося значне переосмислення ролі російської мови в суспільстві. Так, за результатами дослідження, значна частина українців – 66% – висловилася за вилучення російської мови з офіційного вжитку, лише 3% підтримали ідею надання їй статусу другої державної мови, а 24% вважають за можливе використання російської як офіційної в певних регіонах за бажанням більшості їхнього населення.

Зміна громадської думки стосовно російської мови особливо помітна при порівнянні з даними минулих років. Якщо в 2019 році лише 8% опитаних вважали, що російську мову не варто вивчати в школах, то у 2023 році ця цифра зросла до 52%.

Опитування також висвітлило регіональні відмінності у ставленні до статусу російської мови та її навчання в школах. Воно вказує на зростання протидії її офіційному використанню в усіх регіонах України. Така динаміка відображає кардинальні зміни у суспільних настроях, спричинені повномасштабним вторгненням росії.

У паспорті російська мова?

Українці, які оновлюють свої паспортні дані обурюються, що в так званих паспортних столах при заповнені документу досі використовують російську мову. Про це повідомляють 3 березня в телеграм каналах. Проте, міграційна служба діє в рамках чинного законодавства.

В Україні є чинною інша постанова “Про внесення змін і доповнень до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України "Про затвердження положень про паспорт громадянина України та свідоцтво про народження" в редакції від 09.12.1994 року. В якій в п.4 зазначено, що усі записи в паспорті і відомості про його власника, що вносяться до нього, виконуються українською і російською мовами. Що прямо суперечить Закону України про "Про засади державної мовної політики".

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У парламенті відбувся круглий стіл щодо свободи слова, де розглядалася можливість блокування Telegram. Водночас центр протидії дезінформації відзначив перемогу проукраїнських медіа над проросійськими. Власник найбільшої мережі телеграм-каналів в Україні, Вадим Інгеров, висловить свою думку щодо суперечливих висновків стосовно Telegram. Долучайтеся до перегляду, щоб отримати вичерпні відповіді від експерта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.