Початкова підготовка проводиться з метою формування спеціальних компетентностей стосовно оборонної свідомості
Кабінет міністрів України затвердив порядок проведення початкової загальновійськової підготовки. Вона реалізується шляхом викладання навчального предмета «Захист України». Початкову підготовку проходять громадяни незалежно від статі, які здобувають профільну середню освіту в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), спеціалізованої, фахової передвищої освіти усіх форм власності, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності на відповідному рівні повної загальної середньої освіти. Про це повідомив постійний представник Уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Початкова підготовка проводиться з метою формування у здобувачів освіти первинних загальновійськових знань і спеціальних компетентностей стосовно оборонної свідомості, ознайомлення громадян з місцем і роллю громадянина у зв’язку з усвідомленням свого конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України. Початкова підготовка реалізується шляхом викладання навчального предмета «Захист України» у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), спеціалізованої, фахової передвищої освіти усіх форм власності та здійснення заходів, спрямованих на військово-патріотичне виховання.
"Затверджено порядок проведення початкової загальновійськової підготовки. Порядком передбачено, що початкову підготовку проходять громадяни України незалежно від статі, які здобувають профільну середню освіту в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), спеціалізованої, фахової передвищої освіти усіх форм власності, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності на відповідному рівні повної загальної середньої освіти. Початкова підготовка проводиться з метою формування у здобувачів освіти первинних загальновійськових знань і спеціальних компетентностей стосовно оборонної свідомості, ознайомлення громадян з місцем і роллю громадянина у зв’язку з усвідомленням свого конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України. Початкова підготовка реалізується шляхом викладання навчального предмета «Захист України» у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), спеціалізованої, фахової передвищої освіти усіх форм власності та здійснення заходів, спрямованих на військово-патріотичне виховання", - пояснив Мельничук.
22 травня парламент ухвалив законопроєкт №11092 спрямований на удосконалення системи початкової загальновійськової підготовки, що стосується навчального предмета "Захист України". Закон отримав підтримку 297 депутатів та має на меті підвищення рівня обороноздатності держави. Згідно з документом, початкова загальновійськова підготовка включатиме військово-патріотичне виховання та буде реалізовуватися на третьому рівні повної загальної середньої освіти. Навчання проводитиметься у закладах загальної середньої, професійної та фахової передвищої освіти. Програми навчання розроблятимуться Міністерством освіти і науки України за погодженням з Міністерством оборони України. Підготовка буде проводитися з метою формування в учнів первинних загальновійськових знань і спеціальних компетентностей щодо оборонної свідомості. 21 червня Кабмін видав постанову №734, в якій йдеться, що базову підготовку тепер мають проходити всі чоловіки, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти. Жінки-студенти за власним бажанням теж можуть проходити загальновійськову підготовку, для них ця норма є добровільною. В іншому випадку студентів-чоловіків будуть відраховувати. 4 листопада заступник міністра освіти Михайло Винницький наголошував, що військовий вишкіл в університетах не пов’язаний з мобілізацією.
"Мобілізаційний вік залишається 25. Просто людина, яка закінчує вищу освіту, має знати, як поводитися зі зброєю, як захищатися в разі потреби, як надавати першу медичну допомогу", - сказав Винницький.
Зараз розгортають всі можливості для полігонної підготовки. З січня 2025 року почнуть готувати інструкторів. Щодо військових кафедр, Винницький зазначив, що цим питанням займатимуться впродовж наступного року. За словами заступника, базова загальновійськова підготовка закладена у бюджеті на 2025 рік.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.