Тепер кожен військовозобов'язаний чи резервіст зможе перевірити повістку через застосунок Резерв+
Кабінет міністрів України 16 серпня ухвалив оновлені вимоги до процесу призову на військову службу під час мобілізації, зокрема щодо оформлення та перевірки повісток. Зміни стосуються всіх повісток, які створюються за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Про оновлені правила повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram. Одним із ключових нововведень стало запровадження унікальних електронних ідентифікаторів у вигляді QR-кодів, що додаються до кожної повістки. Цей QR-код дозволяє швидко перевірити достовірність і актуальність інформації, вказаної в документі.
Для полегшення процесу контролю було визначено новий механізм перевірки чинності повісток. Тепер призовники, військовозобов'язані та резервісти можуть скористатися електронним кабінетом або мобільним застосунком "Резерв+" для перевірки повісток і отримання актуальної інформації.
"Уточнено вимоги до повісток, сформованих за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, у частині присвоєння таким повісткам унікального електронного ідентифікатора у вигляді QR-коду, за допомогою якого можна перевірити всю інформацію, зазначену у повістці", - йдеться у його дописі.
Окремо уряд визначив статус повісток, виданих як у паперовому форматі, так і тих, що створені за допомогою Єдиного державного реєстру. Обидва типи документів тепер мають однакову юридичну силу.
Також було уточнено процедури надсилання повісток. Вони будуть відправлятися за адресами, які вказали резервісти та військовозобов'язані після оновлення своїх даних упродовж 60 днів з моменту набуття чинності новим законом про мобілізацію.
"Визначено адреси надсилання повістки резервісту або військовозобов’язаному, який уточнив свої персональні дані після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних", - пояснив Мельничук.
Крім того, оновлено зміст інформації, яка включається в опис вкладення та надсилається разом із повісткою.
Ці зміни покликані зробити процес мобілізації більш прозорим і контрольованим, забезпечуючи зручність для громадян та підвищення ефективності роботи військових органів.
Волинська область стала першим регіоном України, де призовникам, резервістам та військовозобов'язаним почали надходити повістки поштою. Їх відправляють на уточнення даних ТЦК рекомендованим відправленням і такий документ вважається врученим належним чином навіть тоді, коли немає відмітки про його отримання.
Українцям не надсилатимуть електронних повісток у Резерв+. Станом на зараз в Україні взагалі відсутня нормативно-правова база, яка б врегульовувала таке питання. Єдиним законним способом надсилання повісток залишаються рекомендовані відправлення з описом вкладення. При цьому речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін пояснив, що якщо відповідне законодавство ухвалять - спеціалісти внесуть можливість відправлення повісток у мобільний застосунок Резерв+.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.