У ТЦК назвали першу область, де почали розсилати повістки поштою

У Волинській області вже почали надсилати повістки рекомендованим листом

Мобілізація в Україні, повістки, пошта
ТЦК вже розсилає повістки поштою у Волинській області

Після нетривалої паузи по завершенні кампанії з оновлення військово-облікових даних в Україні почали розсилати повістки поштою. Першими їх отримають військовозобов'язані та резервісти у Волинській області. На адреси реєстрації та місця проживання українців вже надсилають рекомендовані листи з повістками від ТЦК на уточнення військо-облікових даних.

Розсилку повісток поштою підтвердила речниця міського ТЦК Уляна Кравчук. Вона нагадала, що повістки поштою вважатимуться врученими у будь-якому випадку і навіть тоді, коли відмітки про отримання листа немає. 

Кравчук розповіла, що повістки відправляють рекомендованим відправленням з описом вкладення. Тож адресат знатиме, що у конверті саме повістка. Листи скеровують на адреси місця проживання чи реєстрації військовозобов'язаних і резервістів.

"Так, резервістам та військовозобов'язаним надсилаються повістки на оновлення військово-облікових даних поштою рекомендованим листом на адресу, яка вказала особа в територіальному центрі або ж за останнім місцем реєстрації", — підтвердила Кравчук. 

Речниця міського ТЦК пояснила, що повістка поштою вважається врученою належним чином. Відтак, якщо адресат її з якихось причин не отримав - документ все-рівно вважатиметься врученим.

"Хочу наголосити, що така повістка буде вважатися належним чином врученою навіть у тому випадку, коли адресат з якихось причин не зміг її отримати", — повідомила спікер відомства Кравчук.

Повісток через Резевр+ не буде, але штрафи цілком реальні

Українцям не надсилатимуть електронних повісток у Резерв+. Станом на зараз  в Україні взагалі відсутня нормативно-правова база, яка б врегульовувала таке питання. Легальним способом надсилання повісток залишаються рекомендовані відправлення з описом вкладення. При цьому речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін пояснив, що якщо відповідне законодавство буде ухвалено - спеціалісти внесуть можливість відправки повісток у Резерв+.

Водночас тих громадян, які проігнорували оновлення даних через Резерв+ чекають штрафи. Автоматично їх не надсилатимуть, а лише з моменту виявлення адміністративного правопорушення, що окреслюється терміном від трьох місяців до одного року. Як відомо, сума штрафу стартує від 17,  тис. грн, а побачити його можна у "Дії"

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube