Умови путіна для завершення війни: Подоляк пояснив, чому реальних можливостей домовитися з рф не було

Читать на русском

Михайло Подоляк пояснив, чому жодних реальних можливостей домовитися з рф навесні 2022 року не було

Читать на русском
Михайло Подоляк та путін
Михайло Подоляк нагадав, що звірства, якими керував путін на початку повномасштабного вторгнення рф

Михайло Подоляк пояснив, чому жодних реальних можливостей домовитися з рф навесні 2022 року не було

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував інформацію, опубліковану у виданні The Wall Street Journal щодо так званих "мирних пропозицій рф навесні 2022 року". Він в трьох пунктах обґрунтував, чому жодних реальних можливостей домовитися не було.

Про це Подоляк написав у своєму телеграм-каналі. Радник голови ОП запропонував логічно оцінити, що після себе залишили тоді росіяни, і зробити висновок щодо того, чи можливо було тоді домовитися про мир.

В першому пункті він нагадав, що рф весною 2022 року фактично вела масштабну війну в нашій країні та масово вбивала наших громадян. Мета у росіян була незмінною — захоплення території, переформатування держави та окупації.

В другому пункті Подоляк заявив, що умови, які росія висувала, свідчать не про пропозицію "миру", а про безумовну капітуляцію.

"На першому й наступних етапах переговорів (Білорусь/Туреччина) рф ультимативно вимагає віддати їй уже окуповані території та юридично від них відмовитися, відмовитися від своєї суб'єктності (невступ до альянсів, відмова від культурної та інформаційної ідентичності), відмова від власної армії. Ці умови були незмінними. Де тут можна прочитати пропозицію "миру", а не безумовної капітуляції?" - пише Подоляк.

У третьому пункті він нагадав про масові факти геноцидних дій окупантів на території України та втечі з Київщини. Це, на його думку, повністю розкриває справжні наміри росії у відношенні до України.

"Висновок простий. Жодних реальних можливостей домовитися не було. Умови капітуляції рф не змінювала. Україна категорично ніколи цих умов не приймала. Сьогодні рф знову ж таки хоче знищити Україну, але шукає можливості виторгувати собі оперативну паузу, щоб закінчити мілітаризацію, розширити мобілізацію й на наступному етапі масштабувати бойові дії. Питання: навіщо періодично повертатися до неіснуючої теми й намагатися видати відомі капітулятивні вимоги рф за щось нове, що абсолютно точно не могло привести до «миру»? Чому потрібно продовжувати не розуміти, що таке масштабне вторгнення рф мало закінчитися лише капітуляцією України на кровожерливих умовах рф, а не привести до «миру»?" - написав Подоляк.

Що пропонувала росія, щоб завершити війну в Україні: версія WSJ

За інформацією, опублікованою у The Wall Street Journal із посиланням на документ від 15 квітня 2022 року, Кремль запропонував Україні умови для завершення війни, які передбачали наступне:

  • Україна мала стати "постійно нейтральною державою", яка не приєднується до жодних військових блоків, включаючи НАТО.
  • Заборонялося Україні відновлювати свої збройні сили за підтримки Заходу.
  • Крим мав залишатися під контролем росії й не вважатися нейтральною територією.
  • Російська мова мала мати такий же статус, як українська мова в уряді та судах.
  • Чисельність Збройних сил України мала бути обмежена до 85 тисяч військовослужбовців, 342 танків та 519 артилерійських гармат, що було значно менше, ніж вимагали українські перемовники.
  • Росія також пропонувала обмежити дальність дії українських ракет до 40 км.
  • Питання про майбутнє сходу України, захопленого та окупованого Росією у 2014 році, не було включене до проєкту, залишивши його на розсуд в руках президентів путіна та Зеленського під час особистих переговорів.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сергій Марченко, очільник Мінфіну, ділиться своїми думками щодо коштів, які витрачає Росія на обстріли України та наскільки довго вони зможуть це фінансувати. Він також пояснить, чому на це не варто звертати увагу, а зосередитися на інших аспектах. Ми також обговоримо тему мобілізації 500 тисяч осіб: чи є у держави кошти на таку масштабну мобілізацію та скільки всього платників податків потрібно на одного військового. Все це ви дізнаєтесь з нашого відео. Приємного перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.