Захоплення Часового Яру відкриє окупантам плацдарм для наступу на Костянтинівку
Російські окупанти посилили наступ на Часів Яр у Донецькій області. Ворог робить "потужні ривки" та не шкодує сил для штурмів. Проте ЗСУ до оборони Часового Яру готувалися давно, поблизу населеного пункту зведені декілька кіл оборони.
Про це в ефірі "Радіо Свобода" розповів начальник пресслужби оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Ілля Євлаш. За його словами, загарбники розглядають Часів Яр як ключовий населений пункт для продовження наступу на Костянтинівку і Краматорсько-Слов’янську агломерацію.
"Вони акумулюють дуже потужні свої сили і станом на зараз це можна вважати одним із потужних їхніх ривків на Часів Яр… Доступ до Часового Яру відкриє ворогу дорогу для продовження їхніх наступальних дій, плацдарм для наступу на Костянтинівку. І звичайно, що основна ціль в Донецькій області - це Краматорсько-Слов’янська агломерація. Тому ворог не шкодує своїх зусиль, намагається скористатися моментом, доволі довгий час використовує тактику "бігти туди, куди ллється", шукає слабкі місця. І при найменшій нагоді десь прорвати оборону посилює свої угруповання і вдається до штурмових дій", - каже Євлаш.
За його словами, поблизу Часового Яру ЗСУ звели декілька кіл оборони. На цьому напрямку також є мінні поля, як протитанкові, так і протипіхотні, також зробили насипи й протитанкові вали для перешкоджання просуванню важкої техніки російської армії.
"До оборони Часового Яру готувалися давно, ще коли противник зміг захопити Бахмут. Звичайно, було зрозуміло, що необхідно обладнувати додаткові рубежі оборони, більш вигідні. Оскільки найбільший наступний населений пункт на цьому на цьому напрямку був Часів Яр", - пояснив Євлаш.
За словами речника ОСУВ "Хортиця", окупанти намагаються знайти слабкі місця, і на тих ділянках фронту, де вдається прорватися, російські загарбники посилюють штурмові дії. За словами Євлаша, основні атаки здійснюють із мінометів, також збільшують застосування авіації.
"За минулу добу на Бахмутському напрямку ворог шість разів використовував свою авіацію, також завдав 52 удари своїми дронами-камікадзе, 659 разів обстріляв наші позиції. Ще відбулося чотири бойові зіткнення, в ході яких противник втратив 100 своїх окупантів вбитими й пораненими і 101 зразок військового озброєння і техніки", - розповів Ілля Євлаш.
За даними Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби, 29 лютого, на фронті відбулися 83 бойових зіткнення. Так, на Куп’янському напрямку Сили оборони відбили 2 атаки окупантів в районах населених пунктів Петропавлівка, Табаївка Харківської області.
На Лиманському напрямку наші воїни відбили 12 атак росіян в районах населених пунктів Терни, Ямполівка Донецької області та Білогорівка Луганської області. На Бахмутському напрямку, Сили оборони відбили 2 атаки противника в районах Іванівського та Кліщіївки. На Авдіївському напрямку наші захисники відбили 25 атак ворога в районах населених пунктів Бердичі, Орлівка, Тоненьке, Первомайське, Невельське Донецької області.
На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Красногорівка, Георгіївка, Побєда, Новомихайлівка Донецької області. Тут минулої доби ворог 30 разів намагався прорвати оборону наших військ.
На Оріхівському напрямку ЗСУ відбили 1 атаку противника в районі Роботиного. На Херсонському напрямку Сили оборони надалі продовжують утримувати позиції та відбивати штурми окупантів. Попри значні втрати ворог не полишає спроб вибити наші підрозділи із займаних позицій. Так, протягом минулої доби росіяни 4 рази спробували штурмувати позиції наших військ на лівобережжі Дніпра.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Приєднуйтеся до цікавої розмови з адвокатом Станіславом Ліфлянчиком, де він розкриває своє бачення вирішення конфлікту між українськими та польськими фермерами. Ця розмова обіцяє бути дуже цікавою та пізнавальною. Долучайтеся до перегляду, щоб дізнатися більше!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.