“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Україна почала краще боротися з корупцією в парламенті, судах та прокуратурах
Рада Європи виключила Україну з чорного списку країн, які руйнують протидію корупції. Наша держава достигла прогресу у запобіганні корупції щодо членів парламенту, суддів та прокурорів. Про це йдеться у звіті Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO).
Так, у звіті оцінили прогрес, який Україна досягнула, дотримуючись рекомендацій, наданих їй у 2017 році щодо запобігання корупції серед членів парламенту, суддів та прокурорів. GRECO зауважила, що Україна досягла певних покращень та задовільно виконала 15 з 31 рекомендації. Водночас 9 рекомендацій Україна виконала частково, а 7 не виконала взагалі.
"Воєнний час призвів до необхідності запровадження воєнного, надзвичайного стану та коригування пріоритетів. У такому контексті Україна продовжила роботу з імплементації рекомендацій GRECO. Навіть якщо робота ще попереду, як зазначено в цьому звіті, своєчасне подання Україною інформації до GRECO, а також досягнутий прогрес заслуговують на високу оцінку", - йдеться у звіті.
Орган Ради Європи з антикорупційного моніторингу у своєму висновку зазначає, що поточний рівень виконання рекомендацій Україною більше не є "глобально незадовільним", як це було після попереднього звіту, опублікованого у квітні 2022 року. GRECO також попросила Україну до 31 березня 2024 року надати звіт про заходи, вжиті для втілення невиконаних рекомендацій.
На початку березня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Кабмін затвердив антикорупційну програму, яку від України вимагали країни ЄС та G7. Тільки маючи таку програму Україна може стати членом Європейського Союзу. Державна антикорупційна програма (ДАП) передбачає створення чіткої системи для боротьби з корупцією, націленої на результат, а не ілюзію роботи антикорупційних органів.
Нагадаємо, масована атака на корупцію: що стоїть за серією обшуків у чиновників та олігархів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.