Український бізнес позбувається ліцензій на торгівлю пальним - усе через податки

Ліцензій на роздрібну торгівлю пальним стає менше, на виробництво — більше

Скорочення кількості ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним
Скорочення кількості ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним

У квітні 2025 року кількість ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним в Україні значно зменшилася порівняно з січнем. Це випливає з даних Державної податкової служби України, які вона надала у відповіді на запит НафтоРинку. Експерти вважають, що частина операторів свідомо відкликає свої ліцензії, щоб уникнути сплати авансових внесків з податку на прибуток

Кількість ліцензій зменшилася на 11%

За даними Податкової, на 1 січня 2025 року в країні було зареєстровано 6574 ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним. Натомість станом на 15 квітня ця кількість зменшилася до 5914 ліцензій.

Кількість зареєстрованих ліцензій на роздрібну торгівлю пальним
Кількість зареєстрованих ліцензій на роздрібну торгівлю пальним

 Протягом майже трьох місяців (з 1 січня по 15 квітня 2025 року) найбільша кількість ліцензій на роздрібну торгівлю пальним, дію яких було припинено, зафіксована в таких регіонах: 

  • Дніпропетровська (-55);
  • Херсонська обл., АР Крим та м. Севастополь (-44);
  • Львівська (-42);
  • Одеська (-41);
  • Запорізька (-39).

Скорочення кількості ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним не свідчить про фактичне зменшення кількості АЗС, пише Нафторинок. За інформацією учасників ринку, частина операторів свідомо відкликає свої ліцензії, щоб уникнути сплати авансових внесків з податку на прибуток. У результаті такі АЗС продовжують працювати без належного дозвільного оформлення, фактично поза межами правового поля — без сплати податків, без фіскальних чеків і без подання звітності до ДПС. У багатьох випадках питання їх функціонування вирішуються на місцевому рівні.

Ліцензій на право виробництва пального стало більше

Водночас зростає кількість ліцензій на право виробництва пального — з 79 на початку року до 83 у середині квітня. Проте перелік суб’єктів господарювання, які отримали відповідні ліцензії, не розголошується через міркування національної безпеки та у зв’язку з високою ймовірністю завдання шкоди таким платникам податкiв.

Відповідальність за торгівлю без ліцензії

До суб’єктів господарювання за роздрібну торгівлю пальним без наявності відповідної ліцензії застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 45 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Тобто 360 000 грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube