У разі помилкової сплати платежів платник податків отримує електронне інформаційне повідомлення в приватній частині Електронного кабінету на наступний банківський день
Якщо податки помилково сплачені на неналежний бюджетний рахунок пеня не нараховується, а нарахована анулюється за певних умов. Про це 23 квітня повідомили в Державній податковій службі.
У разі помилкової сплати платежів платник податків отримує електронне інформаційне повідомлення в приватній частині Електронного кабінету на наступний банківський день. У повідомленні зазначаються реквізити платіжної інструкції, за якою здійснена така сплата.
Для оперативного реагування платнику необхідно перейти в режим «Введення звітності». Заповнити форму «Заява про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені» за типом «J(F)13 Запити».
Далі потрібно обрати ідентифікатор форми:
До заяви необхідно додати копію платіжного документа, за яким було сплачено податок.
У запропонованій формі необхідно:
Закон України № 3603-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства», який набрав чинності 16 березня 2024 року.
Раніше Інформатор повідомляв, нерідко трапляється, що платники податку помиляються під час нарахування коштів за фінансовим зобов’язанням. Наприклад, переплачують ЄВС або вводять невірні реквізити рахунку. Якщо виникла необхідність повернути кошти (будь-які податки, єдиний соціальний внесок або пеню), треба сформувати відповідну заяву онлайн. Як це зробити, читайте в інструкції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.