Україні потрібна довгострокова допомога: Столтенберг висловив сподівання від саміту НАТО

Читать на русском

Саміт НАТО повинен підтримати план довгострокової допомоги Україні, вважає Столтенберг

Читать на русском
НАТО
Україні потрібна довгострокова допомога, оскільки війна надовго

Саміт НАТО повинен підтримати план довгострокової допомоги Україні, вважає Столтенберг

Україні потрібна довгострокова допомога у її війні проти російського терористичного режиму. Тому на ювілейному 75-му саміті НАТО у Вашингтоні в липні лідери країн НАТО повинні підтримати план фінансування такої допомоги Україні. Захід повинен посилити допомогу Україні.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час спільної пресконференції з президентом Франції Еммануелем Макроном, пише іспанське видання El Mundo. Столтенберг нагадав, що відсутність допомоги та затримки вже призвели до поганих наслідків на полі бою в Україні.

"На саміті у Вашингтоні нашим найнагальнішим завданням буде посилення підтримки України... потрібно надати передбачуваність та підзвітність. Я сподіваюся, що союзники домовляться про координацію у підготовці українських військ та про довгострокові фінансові зобов'язання", – сказав він.

Зазначимо, що нещодавно й державний секретар США Ентоні Блінкен сказав, що саміт НАТО 9-11 липня буде зосереджений на допомозі Україні у довгостроковій перспективі. Союзникам важливо знати, що ЗСУ мають усе необхідне для того, щоб зупинити росіян.

Саміт НАТО: що відомо

Ще кілька місяців тому стало відомо, що на липневому саміті НАТО приділять увагу одразу трьом ключовим питанням, що тісно пов'язані з Україною. А саме: наближення країни до Альянсу, фінансування військової допомоги Україні, створення спільного центру України та НАТО в Польщі. Також під час цього заходу союзники можуть досягти домовленостей щодо надання Україні допомоги у 40 млрд євро щорічно.

Раніше Інформатор писав, що влада США та Німеччини закликала Володимира Зеленського не вимагати під час саміту Альянсу встановлення чітких термінів вступу країни до НАТО. А все тому, що вони не бачать подальшого просування у цьому питанні, як мінімум до наступного року. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.