Українці за кордоном зі статусом "у розшуку" в Резерв+ мають повернутися і прийти до ТЦК - Міноборони

Читать на русском

Передовсім це стосується тих громадян, які виїхали давно

Читать на русском
Хто з військовозобов'язаних за кордоном має повернутися і прийти у ТЦК
Військовий квиток і ТЦК

Передовсім це стосується тих громадян, які виїхали давно

Частина військовозобов'язаних українців, які перебувають за кордоном, мають повернутися в Україну і з'явитися до ТЦК та СП для оновлення своїх військово-облікових даних. Передовсім це стосується тих осіб, які у мобільному застосунку Резерв + позначені як такі, які перебувають у статусі розшуку

Про те, що українці, яких у Резерв+ підтягує, як "у розшуку", мають повернутися додому і прийти до ТЦК та СП, повідомив речник Міноборони Дмитро Лазуткін. Він додав, що йдеться про тих осіб, які виїхали давно, або ж змінили місце проживання і не стали на військовий облік. Фактично, таким чином громадяни порушили правила військового обліку.

"Тобто, наприклад, знялася (людина - ред.) з обліку в одному місті, а в іншому не стала. Або не стала взагалі — виїхала, коли їй ще не було 17 років, а от зараз прийшов час", — повідомив Лазуткін.

Він додав, що мова йде про невеликий відсоток військовозобов'язаних українців, які перебувають за кордоном. Лазуткін також пояснив, що до армії не вийде залучити велику кількість таких людей. Більшість з них, на його думку, в Україну не повернуться. 

Водночас у Міноборони додали, що військовозобов'язані за кордоном є громадянами України. Відтак, на них також поширюється мобілізаційне законодавство. 

Мобільний застосунок "Резерв+": що варто знати

З 18 травня усі військовозобов'язані громадяни, віком від 18 до 60 років, мають оновити свої військово-облікові дані. Одним зі способів, як це можна зробити без відвідування ТЦК та  СП став мобільний застосунок "Резерв+". Спершу його слід завантажити на телефон, верифікуватися і далі, слідуючи інструкціям, оновити свої дані. Якщо ж "Резерв+" показує, що людина перебуває у розшуку -  у такому випадку доведеться особисто навідатись до ТЦК та СП і надати всі документи для оновлення даних. 

Водночас допоки у "Резерв+" немає  QR-коду, цей застосунок не може замінити відповідний аналог паперового документу. Утім, таку функцію обіцяють запровадити для громадян невдовзі. 

Міноборони України пояснило, що реєстрація у застосунку не є обов'язковою для громадян. Вона, радше, покликана спростити процес оновлення військово-облікових даних. Українці можуть оновити інформацію про себе у ЦНАП, особисто у ТЦК та СП, центрах рекрутингу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.