«Страждання, які випали на мою долю в останній частині мого життя, я жертвую Господу за мир у світі та братерство між народами»
"Романтизували харасмент, відписка" - я вже чекаю на такі коменти. Ні, ми нічого не романтизуємо, ми просто сексуалізуємо еститику кадра, так можна.
Передовсім це стосується тих громадян, які виїхали давно
Частина військовозобов'язаних українців, які перебувають за кордоном, мають повернутися в Україну і з'явитися до ТЦК та СП для оновлення своїх військово-облікових даних. Передовсім це стосується тих осіб, які у мобільному застосунку Резерв + позначені як такі, які перебувають у статусі розшуку.
Про те, що українці, яких у Резерв+ підтягує, як "у розшуку", мають повернутися додому і прийти до ТЦК та СП, повідомив речник Міноборони Дмитро Лазуткін. Він додав, що йдеться про тих осіб, які виїхали давно, або ж змінили місце проживання і не стали на військовий облік. Фактично, таким чином громадяни порушили правила військового обліку.
"Тобто, наприклад, знялася (людина - ред.) з обліку в одному місті, а в іншому не стала. Або не стала взагалі — виїхала, коли їй ще не було 17 років, а от зараз прийшов час", — повідомив Лазуткін.
Він додав, що мова йде про невеликий відсоток військовозобов'язаних українців, які перебувають за кордоном. Лазуткін також пояснив, що до армії не вийде залучити велику кількість таких людей. Більшість з них, на його думку, в Україну не повернуться.
Водночас у Міноборони додали, що військовозобов'язані за кордоном є громадянами України. Відтак, на них також поширюється мобілізаційне законодавство.
З 18 травня усі військовозобов'язані громадяни, віком від 18 до 60 років, мають оновити свої військово-облікові дані. Одним зі способів, як це можна зробити без відвідування ТЦК та СП став мобільний застосунок "Резерв+". Спершу його слід завантажити на телефон, верифікуватися і далі, слідуючи інструкціям, оновити свої дані. Якщо ж "Резерв+" показує, що людина перебуває у розшуку - у такому випадку доведеться особисто навідатись до ТЦК та СП і надати всі документи для оновлення даних.
Водночас допоки у "Резерв+" немає QR-коду, цей застосунок не може замінити відповідний аналог паперового документу. Утім, таку функцію обіцяють запровадити для громадян невдовзі.
Міноборони України пояснило, що реєстрація у застосунку не є обов'язковою для громадян. Вона, радше, покликана спростити процес оновлення військово-облікових даних. Українці можуть оновити інформацію про себе у ЦНАП, особисто у ТЦК та СП, центрах рекрутингу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.