Українців розлютила дискусія "Чи потрібний Бабин Яр після Бучі": що сталося і до чого тут Інститут нацпам'яті

Українці у соцмережах обурились через таку дискусію, громадяни кажуть, що вона неприйнятна взагалі - Новини України

Українців розлютив анонс дискусії "Чи потрібний Бабин Яр після Бучі?"
Українців розлютив анонс дискусії "Чи потрібний Бабин Яр після Бучі?"

Українців у соцмережах розлютила дискусія на тему "Чи потрібний Бабин Яр після Бучі?". Такий захід має відбутися 11 жовтня у ході виставки "Бабин Яр: Дзеркала смерті" у виставковому центрі "Жива пам’ять". Анонсував цю подію Український Інститут національної пам'яті, але вже поспішив пояснити, що він не є організатором дискусії, яка встигла викликати шквал критики серед громадян.

Як йдеться в анонсі на сайті Інституту нацпам'яті, до участі у дискусії запрошені філософи, історики, журналісти, письменники і директорка НІМЗ "Бабин Яр" Роза Тапанова. Планується обговорення ряду тем, зокрема, чи залишить досвід російсько-української війни місце для пам’яті про трагедії ХХ ст. та чи здатна пам’ять про трагедії минулого пережити нинішню війну. 

Скриншот анонсу з сайту Інституту нацпам'яті
Скриншот анонсу з сайту Інституту нацпам'яті

Втім після публікації анонсу дискусії в офіційних соцмережах Інституту нацпам'яті українці здійняли хвилю обурення. Люди шоковані самими фактом наявності такої дискусії, а також вважають, що вона недоречна й нівелює ключові події трагічної історії України. Користувачі пишуть, що такою дискусією можна нівелювати, приміром, факт Голодомору. Громадяни переконані, що організовувати такий захід під час геноцидної війни росії проти України - допомагати окупантам. 

Скриншот реакції користувачів
Скриншот реакції користувачів

Громадяни б'ють на сполох, бо вважають, що дана подія має мати розголос. Користувачі пишуть, що назва дискусії неприйнятна, а її учасникам має бути, щонайменше соромно, за участь в ній.

Скриншот реакції на дискусію
Скриншот реакції на дискусію 

Дехто вважає, що Інститут нацпам'яті помилився, погоджуючись на анонс такої дискусії. За словами дописувачів, не можна поєднувати в одному заголовку дві абсолютно різні за контекстом трагічні події в історії. Українці допускають, що можливо автори дискусії хотіли таким чином спровокувати скандал і їм це вдалося.  

Скриншот реакції користувачів на дискусію
Скриншот реакції користувачів на дискусію

Попри те, що Інститут історії України НАН України поспішив уточнити, що не має відношення до цієї події, а лише її анонсував, українці не припиняють закидувати негативними коментарями офіційну сторінку установи. Щобільше, Інститут вже повідомив, що видалятиме негативні коментарі, які посипались під анонсом справжньою лавиною.

Реакція Інституту
Реакція Інституту

На зауваження користувачів про недоречність публікування анонсу дискусії, в Інституті пояснили, що у заході беруть участь його співробітники. Також Інститут додав, що користувачі інтерпретували цю подію на власний розсуд. 

Реакція Інституту на зауваження
Реакція Інституту на зауваження

Втім, така позиція не врятувала Інститут від негативних коментарів. Люди шоковані, а нові повідомлення під дописом з'являються щохвилини. Дехто вважає, що винні у всьому адміністратори та модератори сторінки, адже вони не зовсім розуміють, що відповідають за кожне слово, яке з'являється у дописі Інституту. 

Реакція Інституту на зауваження
Реакція Інституту на зауваження

Станом на 12:00 анонс дискусії залишився незмінним. Інститут опублікував пояснення, за яким працівники інституту та автори робіт одноосібно несуть відповідальність за свою позицію. Жодного додаткового роз'яснення надано не було. 

Пояснення Інституту
Пояснення Інституту

Людей такі пояснення не заспокоїли. Користувачі вже охрестили дискусію "крінжом" та особливо цинічним заходом. Дехто вважає, що за таку ганебну комунікацію варто було б звільнити керівництво Інституту.

Українців розлютила дискусія "Чи потрібний Бабин Яр після Бучі": що сталося 9

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube