Зірка фільму Довбуш Олексій Гнатковський: Навіть той самий Сергій Стрельников знімався в російських серіалах

Читать на русском

Відомий актор розповів про своє ставлення до росії, фільм Довбуш та розстріляну українську культуру

Читать на русском
Олексій Гнатковський та Сергій Стрельников
Українська культура постраждала від росіян

Відомий актор розповів про своє ставлення до росії, фільм Довбуш та розстріляну українську культуру

В українських кінотеатрах зараз тріумфально йде фільм «Довбуш». Стрічку переглянули майже 400 тисяч глядачів, а касові збори перевищили 55 млн грн. Підвищений інтерес до вітчизняного героїчного фільму не пройшов повз виконавців головних ролей. Актор Олексій Гнатковський, який зіграв Івана Довбуша, брата легендарного Олекси, поспілкувався із журналісткою Аліною Доротюк.

Одне з перших питань одразу ж було про людські помилки. Життєва і болісна тема ніколи не залишається осторонь.

«Тут треба розуміти час і місце, де ти маєш право на помилку, а де не маєш. Російська федерація – це не помилка, це просто лайно. Тварі закордонні».

Хтось говорить, що фільм «Довбуш» мав вийти раніше, інші кажуть, що саме зараз цей фільм на часі, бо він надихає. А яка ваша думка?

«Я думаю, що немає правильної відповіді на це питання. Праві і ті, і інші. Я думаю так: все, що стається в нашому житті, стається вчасно. Хороші це речі чи погані. Вони стаються тоді, коли вони мають статися. Є речі, які від нас залежать, а є такі, що не залежать від нас».

Все, що стається в нашому житті, стається вчасно
Все, що стається в нашому житті, стається вчасно

 

Ви задоволені результатом?

«Так. Особисто я задоволений».

Чи пропонували Олексію Гнатковському коли-небудь зніматися в російсько-українських проєктах? Чи навпаки?

«Так, пропонували. Назви цих фільмів чи серіалів я вже не згадаю. Я не знаю, буде це відомий чи невідомий серіал. Дивлюся – лайно російське. До побачення».

У вас така позиція була завжди?

«У мене є багато друзів, яки знімалися в таких проєктах. Навіть той самий Сергій Стрельников [виконавець ролі Олекси Довбуша]. Я ці речі розумію і не засуджую. Не кажу, що хтось поганий, а хтось добрий. Я бачу зараз багатьох людей, у яких змінюється позиція, у яких падає пелена з очей. І це дуже круто, коли люди повертаються до свого. В мене є товариш, який знімався у таких проєктах, тому що у нього хвора дитина. Якби у мене була така ситуація, напевно, я робив би те ж саме».

Розумію і не засуджую
Розумію і не засуджую

 

Мовне питання для Олексія Гнатковського дуже просте.

«Коли людина переходить з російської на українську, це дуже показовий момент. Ті, хто бояться переходити на українську, тому що будуть говорити неправильно і з помилками… Та помиляйтеся, нічого страшного в цьому немає. Дитина теж коли вчиться ходити спочатку падає».

Чому українська література за масштабами та розмахом значно поступається російській літературі?

«Люди плачуть навколо пам’ятників Булгакову… Бл@ть, а ви знаєте, хто такий Лесь Курбас? А Куліш? А Майк Йогансен? А Валер'ян Підмогильний? Не знаєте? А знаєте, чому ви не знаєте, хто це такі? Тому що їх розстріляли росіяни. Розстріляне відродження. Хвильовий… Вони взяли всю українську культуру, всю: письменників, художників, театралів, всіх митців, кобзарів, і вистріляли. Тому що мова для них на часі. Перше, що вони роблять, коли заходять в окуповані міста, це спалюють бібліотеки».

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.