Ускладнення руху буде можливе як на в’їзд до Польщі, так і на виїзд
На кордоні з Польщею у п'ятницю, 3 листопада, може розпочатися страйк польських перевізників. Прикордонники попереджають про можливе ускладнення руху для вантажівок. Легковий та пасажирський транспорт мають пропускати.
Про це повідомляє Державна прикордонна служба України. За наявною інформацією, польські перевізники мають намір блокувати рух вантажного транспорту, що слідуватиме у напрямку пунктів пропуску:
"Ускладнення руху можливе як на в’їзд до Польщі, так і на виїзд. Просимо врахувати цю інформацію при плануванні поїздок", - кажуть в ДПСУ.
Водночас українські посадовці заявили, що їхні польські колеги закликали перевізників не влаштовувати протест. Так, заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач розповів, що наразі тривають робочі консультації з колегами з Міністерства інфраструктури Польщі.
"Ми маємо їхню позицію, що вони не підтримують протест та надіслали протестувальникам відповідну інформацію із закликом не блокувати кордон. Паралельно проводимо перемовини із профільним директоратом Європейської Комісії", - заявив посадовець.
Обмеження під час страйку, скоріш за все, стосуватимуться тільки вантажівок. Співзасновник Міжнародної транспортної асоціації України Ігор Оверко сподівається, що польські перевізники пропускатимуть легковий та пасажирський транспорт.
"Страйки були й раніше. Перекривали рух на один - два дні переважно в пункті пропуску "Ягодин". Взагалі є інформація, що цього разу вони передумали, але все ж таки побачимо, як будуть розгортатись події", - каже Оверко.
Польські перевізники оголосили, що планують розпочати акції протесту та блокувати перетини кордону з Україною. В "Укравтопром", кажуть, що ситуація може паралізувати прикордонний рух до кінця 2023 року.
У польських перевізників є дві основні вимоги. Перша - це непрозорість роботи електронної черги, вони незадоволені її роботою. Друге питання - вони хочуть, щоб на ринку перевезень Польща-Україна був паритет. Тобто, скільки Україна здійснює перевезень, стільки можуть здійснювати й вони. Головна їхня мета - рівні можливості на ринку. До війни вони здійснювали не більше 35% перевезень, каже віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін. Також поляки хочуть отримати доступ до системи "Шлях" та окрему чергу в Є-черзі для авто на номерах ЄС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.