Все більше українців вважають, що Захід втомлюється від підтримки та хоче поступок рф, - опитування

Читать на русском

Водночас 49% респондентів дотримуються прямо протилежної думки

Читать на русском
Опитування про втому Заходу від України
Загалом частка тих, хто вважає, що Захід поступово втомлюється від України, сильно зросла за півтора роки

Водночас 49% респондентів дотримуються прямо протилежної думки

Наразі 44% українців вважають, що Захід поступово втомлюється від підтримки Києва та починає тиснути на необхідність початку переговорів з країною-агресоркою. Водночас 49% громадян дотримуються протилежної думки. Дані актуальні на лютий 2024 року.

Про це свідчать результати нового соцопитування. Його провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) упродовж 17-23 лютого.

За даними соціологів, наприкінці 2022 року лише 15% українців вважали, що Захід утомлюється від України, його підтримка слабка і що Захід хотів би від України поступок росії. Уже через рік, на початку жовтня 2023 року, частка українців, які в це вірять, досягла 30%, а в лютому 2024 року (тобто на даний момент) – 44%.

Втім, наразі ще все-таки більше тих, хто вірить, що Захід продовжує в міру можливостей підтримувати Україну. Таких респондентів сьогодні 49%. Та варто зазначити, що цей показник знизився з 76% наприкінці 2022 року - тобто на 27%.

Динаміка віри у підтримку Заходу поступово падає
Динаміка віри у підтримку Заходу поступово падає

Ситуація в цілому ідентична по всіх регіонах України. Усюди зросла частка тих, хто відчуває, що Захід втомлюється і його підтримка слабка. Однак на півдні і сході – регіонах, які найближчі до зони бойових дій або безпосередньо у ній знаходяться – уже більший відсоток тих, хто вважає, що Захід втомлюється від України і хоче тиснути для поступок.

Ситуація в регіонах
Ситуація в регіонах

 Коментар соціологів 

Нагадаємо, опитування тривало впродовж тижня, з 17 по 23 лютого. Метод - телефонні інтерв'ю на основі випадкової генерації. Опитано 1052 респонденти. 

Нещодавно, 24 лютого 2024 року, Україна відзначала другу річницю повномасштабного російського повномасштабного вторгнення. Ця трагічна дата співпала з дуже важкою ситуацією на фронті та проблемами з поставками зброї від західних партнерів.

"Тому ми закликаємо Захід переходити від сильних слів до сильних дій. Україна та українці зберігають волю до перемоги, Україна та українці прагнуть продовжувати опір агресору. Україна та українці заслуговують на належну підтримку тут і зараз", - заявив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У суспільстві часто поширена думка: "Якщо я не солдат з природи, то як взагалі можу стати солдатом?". Проте військові інструктори стверджують, що їхня роль полягає в тому, щоб навчити та підготувати кожного до військової служби. Чи можна перетворити потенційного втікача на мотивованого солдата, чи він завжди залишиться дезертиром? На ці та інші запитання ми отримаємо відповіді від ветерана війни - Юрія Гудименка. Приєднуйтесь до перегляду нашого інтерв'ю - буде цікаво.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.