Вперше від початку повномасштабної війни більшість українців не схвалює політику влади - опитування

Читать на русском

Лише 36% населення вважає, що Україна рухається у правильному напрямку, але переважна більшість вірить у перемогу над росією - якщо західні партнери допоможуть зброєю

Читать на русском
Українці, влада
Рівень довіри людей до влади, яку обрали в 2019 році, суттєво знизився

Лише 36% населення вважає, що Україна рухається у правильному напрямку, але переважна більшість вірить у перемогу над росією - якщо західні партнери допоможуть зброєю

Соціологічна група "Рейтинг" провела масштабне дослідження настроїв українців через два роки повномасштабної війни. Виявилось, що вперше від повномасштабного вторгнення більшість людей вважає, що країна рухається у неправильному напрямку. А ті, хто вважає, що влада все робить правильно, опинились у меншості. Водночас люди вірять у перемогу України у війні, яку розв'язала росія, проте визнають: для цього потрібна допомога партнерів, передусім - зброя. 

Результати дослідження опублікували на офіційному сайті групи "Рейтинг". Соціологи наголошують на зміні суспільно-політичних настроїв населення. 

Вперше за всю повномасштабну війну (і загалом від початку обрання чинної влади у 2019 році) кількість тих, хто вважає, що Україна рухається у неправильному напрямку є більшою від тих, хто схвалює політику влади.

"На думку 36% опитаних, справи в країні йдуть у правильному напрямку, натомість 45% вважають, що справи рухаються у неправильному напрямку. Ще 19% не змогли відповісти. Серед речей, які потрібні для перемоги, більшість назвали більше зброї, подолати корупцію, зміни влади та єдність", - йдеться у висновках дослідження.

Вперше від початку війни більшість українців не схвалює політику влади - дослідження 1

Більшість вважають, що війна може тривати понад рік і довше. При цьому дуже невелика кількість людей вірить, що війна може закінчитися швидко, навіть за кілька тижнів. Збільшились очікування, що для перемоги знадобиться понад рік: цей показник зріс з 25% у червні 2023 до 39% наразі. Чим старші респонденти, тим більш позитивні їх очікування щодо перемоги та стану справ в країні.

Вперше від початку війни більшість українців не схвалює політику влади - дослідження 2

Більшість людей так чи інакше впевнена, що Україна зможе відбити напад росії, але не без зовнішньої допомоги. Необхідними умовами для перемоги українці, в першу чергу, називають збільшення озброєння, в другу чергу – подолання корупції, зміну влади, згуртованість суспільства, допомогу партнерів, мобілізацію. Захоплення росією нових територій більшість респондентів вважають малоймовірним. 

"Загальний відсоток переконаних у перемозі суттєво не змінився, але за півроку знизився відсоток тих, хто був у цьому абсолютно впевнений: у червні абсолютна певність щодо перемоги була у 71% українців, наразі – у 42%. Водночас, зріс відсоток тих, хто не вірить в перемогу (з 3% у червні минулого року до 15% зараз)", - констатують соціологи.

Вперше від початку війни більшість українців не схвалює політику влади - дослідження 3

У своїх висновках група "Рейтинг" пише, що після піку позитивних настроїв протягом 2022-го, продовжується зниження оцінки стану справ в Україні. В результаті вперше із березня 2022 негативна оцінка загального стану справ у країні переважає позитивну.

Старші респонденти мають загалом більше оптимізму. Серед українців віком 51+ рух справ оцінюють позитивно 44% (проти 39%, які вважають, що справи рухаються у неправильному напрямку). Це єдина вікова категорія, де позитивна оцінка переважає над негативною. Тоді як серед наймолодших правильним вважать напрям лише 27%. У західних регіонах дещо більш поширена оцінка, що справи йдуть у неправильному напрямку. 

Настрої українців

Раніше Інформатор писав, що 47% українок, які виїхали в Польщу через війну, планують лишитись в цій країні назавжди або на певний період часу. В Україну планують повернутися лише 42% українських жінок. 

Також соціологи виявили, що рейтинг довіри українців очолив колишній Головком ЗСУ Валерій Залужний. А от Олександру Сирському, який нині займає цей високий пост, довіряє вдвічі менше громадян нашої країни.

Інше дослідження показало, що українські школярі мають менше оптимізму щодо майбутнього України, ніж їхні батьки й учителі. Понад 53% учнів хочуть після школи лишатися в Україні. Але 26% хочуть переїхати жити за кордон - вчитися або працювати якомога далі від війни. 

Нагадаємо також: Троєщинську гілку метро можуть тягнути через Подільсько-Воскресенський міст і Гаванську затоку до ст.м. Тараса Шевченка, звідти - через Лук'янівку до Вокзальної і далі, на Жуляни. Про те, наскільки реалістичні ці проєкти - і чи варто взагалі чекати, розповідає інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.