Можливості другого президентського терміну Дональда Трампа поглибили песимістичні настрої щодо результатів війни
Підтримка України серед європейських громадян зберігається на високому рівні. Але все менше європейців вірять у перемогу України в цій війні. Так, за результатами опитування, що проводилося майже через два роки після повномасштабного вторгнення, лише 10% вважають, що Україна здатна перемогти росію.
Як свідчать результати останнього опитування YouGov для більш широкого дослідження "Війни і вибори: Як європейські лідери можуть зберегти громадську підтримку України", яке включало 12 країн-членів ЄС, серед яких Франція, Німеччина, Угорщина, Італія, Нідерланди, Польща, Іспанія та Швеція, збільшення числа сумнівів у здатності України перемогти у війні спричинилося зупинкою її контрнаступу, зростанням побоювань щодо зміни політики США та можливості другого президентського терміну Дональда Трампа. Ці фактори поглибили песимістичні настрої щодо результатів війни, повідомляє The Guardian.
Опитування показало, що лише 1 з 10 європейців у 12 країнах вважає, що Україна зможе перемогти на полі бою, в той час як 20% прогнозують перемогу росії. Навіть у країнах-членах ЄС з найбільш оптимістичними настроями, таких як Польща, Швеція та Португалія, менше ніж кожен п'ятий вірить у перемогу Києва.
Найпоширенішою думкою серед респондентів у всіх країнах було те, що війна завершиться компромісним врегулюванням. Проте деякі країни були більш схильні до цього результату, ніж інші. У всіх країнах опитування найчастіше думали, що війна завершиться компромісним вирішенням (у середньому 37% респондентів), хоча деякі країни виявили більшу схильність до цього результату, ніж інші.
У Швеції (50%), Португалії (48%) та Польщі (47%) респонденти більш схильні вважати, що Європа повинна допомогти Україні дати відсіч, тоді як в Угорщині (64%), Греції (59%), Італії (52%) та Австрії (49%) вони більше підтримують тиск на Київ для укладення компромісу. У Франції, Німеччині, Нідерландах та Іспанії думки розділилися більш рівномірно.
Опитування також вказало на те, що багато європейців все частіше вважають, що війна росії проти України безпосередньо стосується їх самих. 33% вважають, що вона має більший вплив на їхню країну – і на Європу (29%) – ніж війна на Близькому Сході (порівняно з 5%, які сказали протилежне).
Оглядач The Telegraph Андрій Лілько зазначає, що сили рф та ЄС неспівставні: російська економіка складає близько 85 % від італійської, населення становить близько 140 мільйонів що менше, ніж населення Німеччини та Франції. Сценарій, розглянутий експертом передбачає, що росія мобілізує 200 тисяч вояків і розпочинає новий наступ в Україні навесні 2024 року. Через проблеми з військовою допомогою, він проходить принаймні частково успішно для рф.
При цьому більше половини українців станом на початок війни (56%) вважали, що Україна переможе у війні з росією у найближчі тижні, але цього не сталося. Також, за даними видання Nikkei, російсько-українська війна могла закінчитися до осені 2023 року і за результатами перевага мала б бути на боці рф - саме так показали результати стимуляції бойових дій, яку провела Академія військових наук Китаю на замовлення Комуністичної партії.
Наразі ж, через затримки у поставках військової допомоги ситуація на фронті зайшла у глухий кут. Президент Зеленський вкотре наголосив, що країна воює з терористами, у яких найбільша армія у світі. І для того, щоб їй протистояти, треба сучасна зброя та техніка.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Загроза від балістики: чи можуть наявні в України системи ППО перехоплювати Іскандери-М, Кинджали та північнокорейські ракети Хвасонг - думка військового експерта Сергія Кузана.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.